Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


SANKCIJOS
Lenkija uždarė sienas vilkikams iš Rusijos ir Baltarusijos
ELTA
Pexels
Vilkikai (asociatyvi nuotr.).

Lenkija uždarė rytinę ES išorės sieną su Baltarusija krovininiam transportui iš kaimyninės šalies bei Rusijos. Atitinkamas vyriausybės Varšuvoje sprendimas įsigaliojo naktį į ketvirtadienį, pranešė lenkų naujienų agentūra PAP.

Į Lenkiją negalės įvažiuoti Baltarusijoje ar Rusijoje registruoti sunkvežimiai, vilkikai ir transporto priemonės su priekabomis ar puspriekabėmis.

Lenkijos vidaus reikalų ministerija apie ribojimus krovininiam transportui pranešė savaitės pradžioje. Prieš tai Baltarusijos aukščiausiasis teismas patvirtino bausmę lenkų mažumos atstovui Andrzejui Poczobutui. 50-metis žurnalistas vasarį dėl „neapykantos kurstymo“ ir „raginimų imtis Baltarusijai žalingų veiksmų“ buvo nuteistas aštuonerių metų laisvės atėmimo bausme.

Jau netrukus po to tarp abiejų šalių prasidėjo ginčas ir sienų uždarymai. Vasario viduryje Lenkija uždarė Bobrovnikų pasienio punktą. Į tai reaguodama, Baltarusija apsunkino Lenkijos sunkvežimių eismą per sieną. Vasario gale Lenkija vilkikams iš Baltarusijos uždarė ir Kukurikų-Kazlovičų pasienio punktą. Tačiau iki šiol sieną kirsti galėjo priekabos iš Baltarusijos, prikabintos prie Lenkijos vilkikų.

A. Poczobutas lenkų žiniasklaidai rengė reportažus apie protestus Baltarusijoje, kuriuos sukėlė suklastoti prezidento rinkimai 2020 m. rugpjūtį. Diktatorius Aliaksandras Lukašenka ne kartą kaltino Lenkiją sąsajomis su protestais.

Baltarusija turi apie 10 mln. gyventojų. Čia gyvenanti lenkų mažuma yra apie 300 000 žmonių.

2023 06 01 11:54
Spausdinti