Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 26 d.


KAIMYNAI
Lietuva susiduria su konkurencija pritraukiant Baltarusijos darbo jėgą
BNS
Unsplash

Vyriausybei imantis veiksmų palengvinti trečiųjų šalių, įskaitant ir Baltarusijos, įmonių steigimąsi Lietuvoje, dalis verslo atstovų ragina skubėti, nes baltarusius aktyviai bando pritraukti Latvija, Ukraina, Lenkija ir Kazachstanas, rašo „Verslo žinios“. 

„Matome didžiulį (Baltarusijos – BNS) potencialą žmogiškųjų išteklių prasme. Čia mūsų didžiausi konkurentai yra Varšuva, Kijevas, o ir Latvijos vyriausybė šiuo klausimu tapo labai aktyvi“, – teigia asociacijos „Investors' Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

BNS primena, jog Lietuvos Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad naujos Baltarusijos ir kitų trečiųjų šalių įmonės kaupiamąsias sąskaitas atsidarytų ne tik Lietuvos bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija teigia, kad taip norima pritraukti informacinių technologijų (IT) ir kitų aukštųjų technologijų įmonių iš trečiųjų šalių, įskaitant ir iš politinės krizės apimtos Baltarusijos.

Jeigu Seimas pritartų, Akcinių bendrovių, Viešųjų įstaigų ir Ūkinių bendrijų įstatymų pakeitimai įsigaliotų nuo lapkričio. 

Ministrų kabinetas trečiadienį kartu supaprastino galimybes atvykti į Lietuvą aukštos kvalifikacijos specialistams iš užsienio, taip pat dėstytojams, tyrėjams.

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui, kad minėtų asmenų prašymai išduoti leidimus laikinai gyventi būtų nagrinėjami nuotoliniu būdu, o priėmus teigiamą sprendimą pakaktų atvykti pateikti dokumentų originalius biometrinius duomenis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 01 08:56
Spausdinti