Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.


ĮSPĖJIMAS
Lietuvos bankas: „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankai privalo ruoštis galimai krizei
BNS
Pixabay

Siekiant apsaugoti valstybės lėšas ir Lietuvos finansų sistemos stabilumą, trys pagrindiniai Lietuvos komerciniai bankai – „Swedbank“, SEB ir Šiaulių bankas – turės pasiruošti, kad ištikus krizei jie galėtų patys padengti nuostolius ir tęsti veiklą.

Lietuvos bankas (LB) gruodžio pabaigoje pirmą kartą nustatė, kad trys bankai turės laikytis privalomų minimalių nuosavų lėšų ir tinkamų įsipareigojimų reikalavimų, pranešė LB. Tam jie turės sukaupti dar 601 mln. eurų, kad bendra nuosavų lėšų ir įsipareigojimų reikalavimo suma pasiektų 2,134 mlrd. eurų (11,2 proc. visų trijų bankų nuosavų lėšų ir įsipareigojimų).

„Tai svarbus įvykis Lietuvos finansų sistemai, kadangi po tam tikro pereinamojo laikotarpio pagrindinius Lietuvos bankus krizės atveju, prireikus bus galima pertvarkyti nenaudojant mokesčių mokėtojų pinigų – nuostolius padengs bankų akcininkai ir kiti stambūs kreditoriai“, – pranešime teigė LB valdybos narys Tomas Garbaravičius.

„Swedbank“ ir SEB papildomas nuosavas lėšas ir įsipareigojimus turės sukaupti 2020-aisiais, o Šiaulių bankas – iki 2023 metų pabaigos.

Pasak LB, visi bankai mano, kad jiems nekils sunkumų įgyvendinant šiuos tikslus, o dviem didiesiems bankams paprasčiausia būtų tai padaryti išleidžiant subordinuotus įsipareigojimus juos valdantiems bankams.

Nauji reikalavimai skirti banko nuostoliams padengti ir kapitalui atkurti, siekiant, kad po pertvarkymo bankas galėtų toliau tęsti veiklą ir vykdyti svarbias šalies ekonomikai funkcijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 02 13:56
Spausdinti