Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


„Lietuvos energijos“ įmonė iki metų pabaigos įžengs į Lenkijos rinką
BNS
Liublinas naktį (Pixabay nuotr.).

„Lietuvos energijos“ grupei priklausanti įmonė „Energijos tiekimas“ paskelbė, kad buria komandą elektros energijos prekybai Lenkijoje.  Šiam tikslui įsteigta įmonė „Geton Energy“.

„Energijos tiekimo“ vadovas Vidmantas Salietis BNS teigia, kad iš pradžių bus prekiaujama elektros biržoje, o apie mažmeninę rinką ir tiesioginius energijos pardavimus galutiniams vartotojams bus svarstoma tuo atveju, jei veikla pasirodys sėkminga. „Mes prekybą žadame pradėti ne nuo mažmeninės rinkos, o nuo didmeninės. Tai reiškia, kad mes elektros energija prekiausime didmeninėje rinkoje ir jos nepardavinėsime galutiniam vartotojui, todėl rinkos dalies tikslo neturime, savo plėtrą norime vykdyti palaipsniui, žingsnis po žingsnio. Konkrečių procentų nesame įsivardiję, labiau norime matyti finansinę grąžą, o jeigu gerai seksis, galvosime ir apie mažmeninę rinką“, – BNS sakė V.Salietis. Jis aiškino, kad mažmeninei elektros prekybai reikia daugiau investicijų, mat reikia didinti bendrovės žinomumą, skirti dėmesio rinkodarai, taip pat tam reiktų suburti didesnę komandą. Todėl, pasak įmonės vadovo, pasirinkdama išbandyti jėgas Lenkijos didmeninėje rinkoje, įmonė mažina rizikas. Kaip teigė V.Salietis, Lenkijos rinka „Energijos tiekimą“ sudomino, nes joje yra sąlyginai nedidelė konkurencija, tuo metu Vakarų Europos bei Skandinavijos rinkos jau yra prisotintos konkurentų. „Mums įdomios tos rinkos, kurios sąlyginai panašios į Baltijos šalių rinkas, kur liberalizavimas, rinkos atvėrimas įvyko palyginti neseniai – 2009-2010 metais. Ir kur yra šiek tiek mažesnė konkurencija“, – sakė jis.

Plėtra priklausys nuo rezultatų

„Energijos tiekimo“ vadovas tikino, kad kol kas įmonė neturi konkrečių planų apie tolimesnę plėtrą, tačiau, jeigu Lenkijoje veikla būtų sėkminga, būtų galima žengti į tokias šalis kaip Čekija ar Slovakija. „Kol kas tokių realių planų plėstis toliau mes neturime. Tiesiog neužtektų resursų vienu metu plėtrą vykdyti keliose šalyse, bet kalbant apie ateitį, jeigu Lenkijoje viskas pasiseka, natūralu, kad mūsų žvilgsnis kryptų į kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes. Kalbame apie Čekiją, Slovakiją. Į Vakarų Europą mes kol kas nesiorientuojame“, – sakė V.Salietis. Pirmadienį įsteigta „Geton Energy“ veikia Varšuvoje, laikinai jai vadovaus „Energijos tiekimo“ Verslo plėtros ir palaikymo departamento vadovė Diana Kazakevič. „Energijos tiekimas“ nuo 2013 metų veikia Latvijoje bei Estijoje, praėjusių metų pradžioje bendrovė prisijungė prie elektros išvestinių priemonių biržos „Nasdaq Commodities“, o spalį pradėjo veiklą ir „Intercontinental Exchange“ biržoje. Į Lenkijos rinką žengia ir „Eesti Energia“ antrinė elektros ir dujų tiekimo bendrovė „Enefit“, kuri planuoja užimti 5 proc. rinkos. „Enefit“ vadovas Janis Bethersas anksčiau aiškino, kad didelė Lenkijos rinka dar nėra išvystyta, todėl konkurencija ten mažesnė nei Skandinavijoje. Lenkijos rinkoje nuo 2014-ųjų pražios elektra prekiauja ir Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos elektros tiekėjos Lietuvoje „Inter RAO Lietuva“ antrinė įmonė „IRL Polska“. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 07 15:38
Spausdinti