Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


ŽEMĖS ŪKIS
Lietuvos ūkininkai rengia akciją Briuselyje
BNS
Fotobankas

Keli šimtai Lietuvos ūkininkų ketvirtadienį planuoja surengti taikią akciją Briuselyje – jie dar kartą sieks, kad Europos Sąjunga (ES) padidintų tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams.

Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuojama akcija vyks tuo pat metu, kai Europos Vadovų Taryba tarsis dėl būsimojo ES biudžeto. 

„Pati akcija vadinasi „Prezidento palaikymo akcija“, bet tai yra mūsų tęstinis projektas, kuris buvo pradėtas 2018 metų vasarį, kai mes, žemdirbiai, sukūrėme peticiją, kurioje reikalaujame suvienodinti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių tiesiogines išmokas su ES vidurkiu“, – BNS sakė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas.

„Šiandien esame visiškoje „uodegoje“ ES (pagal tiesiogines išmokas – BNS), ten istoriškai taip jau išėjo, kad mūsų padėtis bloga“, – pridūrė jis.

Pasak I. Jankausko, akcijoje dalyvaus apie 300 ūkininkų: iš jų 180 iš Lietuvos, dar prisijungs ūkininkų iš Latvijos ir Estijos, dalyvaus keletas vokiečių, prancūzų, austrų atstovų.

„Kadangi mes protesto akciją pirmi Briuselyje darome, visi nusprendėme, kad bent po vieną atstovą turi būti, kad parodytume ženklą, jog visi ES ūkininkai vienijasi ir jungiasi“, – sakė I. Jankauskas.

Šiuo metu Lietuvos ūkininkai už vieną hektarą dirbamos žemės gauna 181 euro išmoką, ES vidurkis siekia 266 eurus.

Pagal Europos Komisijos siūlymą išmokos pirmaisiais metais netgi kristų, bet 2027 metų pabaigoje pakiltų iki 204 eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 17 17:15
Spausdinti