Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 23 d.


VERSLAS
„Linas Agro“ iš trijų bankų pasiskolino 170 mln. eurų veiklai Lietuvoje
BNS
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Žemės ūkio verslo, maisto gamybos ir tarptautinės prekybos bendrovės „Linas Agro Group“ įmonė „Linas Agro“ gavo sindikuotą 170 mln. eurų paskolą iš trijų bankų – Šveicarijos „Credit Suisse“, „Swedbank“ bei SEB.

„Credit Suisse“ paskolins 60 mln. eurų, „Swedbank“ ir SEB – po 55 mln. eurų. Paskola bus skirta apyvartinėms lėšoms – veiklai Lietuvoje finansuoti, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė bendrovė.

„Verslų ir veiklų perkėlimas į „Linas Agro“ praktiškai baigtas, nuo liepos „Kauno grūdų“ prekių žemdirbiams ir grūdų prekybos verslai tapo „Linas Agro“ dalimi. Prekybos apimtis išaugs labai stipriai, todėl išauga ir „Linas Agro“ finansavimo poreikis“, – pranešime sakė „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Įmonei paskolą suteikę bankai teigė, kad COVID-19 pandemija, o vėliau ir karas Ukrainoje atskleidė Europos maisto grandinės pažeidžiamumą ir kokią strateginę reikšmę kiekvienoje šalyje įgyja žemės ūkis ir maisto pramonė.

„Prasidėjus karui Ukrainoje, „Linas Agro“ teko ieškoti naujų tiekimo rinkų, kad galėtų užtikrinti vietos ūkininkų aprūpinimą auginimui reikalingomis priemonėmis iš kitų šalių nei Rusija ir Baltarusija, taip pat turėti išteklių užaugintų grūdų supirkimui“, – pranešime teigė SEB banko valdybos narys Vilius Juzikis.

Konsoliduotos grupės pajamos per devynis 2021–2022 finansinių metų mėnesius viršijo 1,3 mlrd. eurų, konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 66 mln. eurų.

2022 07 28 17:21
Spausdinti