Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 3 d.


PAJAMOS
„Linas Agro“ pernai augino pajamas 23 proc. iki 955 mln. eurų
BNS

Žemės ūkio verslo, maisto gamybos ir tarptautinės prekybos bendrovės „Linas Agro Group“ įmonė „Linas Agro“ per 2021-2022 finansinius metus gavo 955,1 mln. eurų konsoliduotų pajamų – 23 proc. daugiau nei ankstesniais finansiniais metais (779,4 mln. eurų).

Grynasis pelnas augo 4,3 karto iki 28,2 mln. eurų, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) augo 3,5 karto iki 35,5 mln. eurų pranešė bendrovė.

Pranešama, kad, palyginti su praeitų finansinių metų rezultatais, daugiausia pajamos augo trečiame (35 proc.) ir ketvirtame (50 proc.) metų ketvirčiuose.

Pasak „Linas Agro“ generalinis direktoriaus Tomo Pučkio, praėję finansiniai metai dėl susiklosčiusios geopolitinės situacijos buvo sudėtingi – dėl karo susidarę grūdų tiekimo trikdžiai Ukrainoje lėmė nestabilias kainas viso pasaulio rinkoje, taip pat ir Baltijos šalyse.

„Teisinga kainodaros strategija, operatyvi reakcija į rinkos pokyčius, darbas su patikimais ilgalaikiais partneriais ir, žinoma, sinergija tarp pardavimų ir pirkimų komandų padėjo susitvarkyti su užgriuvusiais iššūkiais”, – pranešime teigė T. Pučkis.

Pasak generalinio direktoriaus, kiti bendrovės iššūkiai buvo susiję su brangstančiais energetikos ištekliais, turėjusiais įtakos ženkliam trąšų kainų augimui, ir produkto tiekimo trikdžiais. Bendrovės vadovo teigimu, trąšų trūkumas rinkoje ir toliau išliks svarbiu veiksniu įmonės rezultatams ateityje.

„Linas Agro“ finansiniai metai prasideda liepos 1 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną.

2022 10 13 09:35
Spausdinti