Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 4 d.


Londoniečiai nenori prarasti „Uber“ teikiamos pavėžėjimo paslaugos
BNS
Londoniečiai nori turėti taksi alternatyvą. („Reuters“ nuotr.).

Daugiau nei 600 tūkst. žmonių iki sekmadienio pasirašė peticiją, kuria Londono transporto tarnybos prašoma atnaujinti Jungtinių Valstijų pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės „Uber“ licenciją dirbti Didžiosios Britanijos sostinėje.

Dabartinė jos licencija nustos galioti rugsėjo 30 d. Penktadienį priimtas sprendimas uždrausti „Uber“ teikti paslaugas „palies realų gyvenimą daugybei sąžiningų ir sunkiai dirbančių vairuotojų“ ir „parodys pasauliui, kad Londonas visai nėra toks atviras, o yra uždaras inovatyvioms kompanijoms“, nurodoma peticijoje. Londono viešojo transporto sistemą prižiūrinti tarnyba „Transport for London“ teigia, kad maždaug 40 tūkst. vairuotojų Londone turinčios „Uber“, kurios paslaugomis naudojasi pusketvirto milijono žmonių, elgesys kelia nuogąstavimų dėl saugumo. „Transport for London“ mano, kad „Uber London Limited“ nėra tinkama gauti privataus pavėžėjimo paslaugų teikėjo licenciją“, – nurodė tarnyba. Jos pranešime nurodoma, kad „Uber“ „požiūris ir elgesys demonstruoja, kad bendrovei trūksta verslo atsakomybės, kuri gali potencialiai turėti poveikį visuomenės saugumui“. Šiuo atveju kalbama apie rimtų nusikaltimų pranešimą bei vairuotojų baustumo tikrinimą.
Pranešime nurodoma, kad „Uber“ „požiūris ir elgesys demonstruoja, kad bendrovei trūksta verslo atsakomybės, kuri gali potencialiai turėti poveikį visuomenės saugumui“. Šiuo atveju kalbama apie rimtų nusikaltimų pranešimą bei vairuotojų baustumo tikrinimą.
Tuo tarpu peticijoje, paskelbtoje tinklalapyje „change.org“, nurodoma, kad „Uber“ teikia „saugias, patikimas ir prieinamas pavėžėjimo paslaugas“ ir kad vartotojus šokiravo toks draudimas. „Siekdami uždrausti mūsų programėlę Londone, „Transport for London“ ir miesto meras pasidavė nedidelės grupės žmonių, siekiančių riboti vartotojų pasirinkimo galimybes, spaudimui. Jei šis sprendimas liks galioti, daugiau nei 40 tūkst. licencijuotų vairuotojų neteks pajamų šaltinio, o londoniečiai – patogios ir prieinamos transporto paslaugos”, – pareiškė „Uber“ vadovas Londone Tomas Elvidge‘as. „Uber“ turi 21 dieną pateikti apeliacijai, ir ji ketina daryti. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 09 24 18:22
Spausdinti