Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.


KALININGRADO TRANZITAS
LTG: rusiškų naftos produktų tranzitas per Lietuvą stoja už jį neatsiskaitant
BNS
Irmantas Gelūnas/BNS

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) per pastaruosius tris mėnesius atmetė 19 paraiškų per šalį tranzitu tarp Rusijos ir Kaliningrado vežti naftos produktus – dauguma atvejų jų ekspeditoriai neturėjo pakankamai pinigų atsiskaityti už paslaugas, pranešė bendrovė.

„Vertinant pastaruosius tris mėnesius, „LTG Cargo“ nesuderino ir atšaukė 19 naftos gabenimo tarp Rusijos žemyninės dalies ir Kaliningrado srities per Lietuvą paraiškų. Dauguma šių paraiškų buvo atšauktos dėl lėšų trūkumo ekspeditorių banko sąskaitose“, – BNS sakė LTG ryšių su visuomene vadovė Laura Gabrilavičiūtė.

„Pavienės naftos ir naftos produktų paraiškos šiuo laikotarpiu buvo atšauktos kitų suinteresuotų šalių iniciatyva“, – pridūrė ji.

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas rugpjūčio 9-ąją pareiškė, kad šis Rusijos eksklavas dėl Europos Sąjungos (ES) apribojimų geležinkeliu per Lietuvą negali, be kitų prekių, įsivežti ir naftos produktų.

ES sankcijos Rusijos naftai ir jos produktams visa apimtimi įsigalios šių metų gruodžio 5 dieną arba iki 2023 metų vasario 5-ąją, priklausomai nuo konkrečios prekės kodo.

Tuomet, pasak LTG, nafta ir jos produktai tranzitu tarp Rusijos ir Kaliningrado srities per ES teritoriją galės būti gabenami tik pagal EK gairėse nustatytą tvarką, o konkrečių kodų prekių pervežtam kiekiui pasiekus nustatytus metinius vidurkius, jų gabenimo paraiškos bus atmetamos.

Liepos 13-ąją Europos Komisijai išleidus gaires, kuriomis ji leido Rusijai gabenti sankcionuotas prekes į ir iš Kaliningrado srities per Lietuvą tik šio eksklavo poreikiams ir tik geležinkeliais,

„LTG Cargo“ liepos 22 dieną atnaujino nuo birželio vidurio sustabdytą kai kurių prekių tranzitą tarp Rusijos ir Kaliningrado, tačiau krovinių pervežimo apimtys turi atitikti trejų metų – nuo 2019 metų sausio iki 2021 metų gruodžio pabaigos – geležinkeliais pervežtų prekių vidurkį. Vidurkiai skaičiuojami kiekvienam prekės kodui atskirai, o jų kiekiui pasiekus metinius idurkius paraiškos atmetamos.

Liepos 10-ąją įsigaliojo draudimas tranzitu vežti cementą, alkoholį, medienos, stiklo, aliuminio, popieriaus gaminius, gipsą, laivų dalis, rugpjūčio 10-ąją – anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą.

2022 08 19 09:51
Spausdinti