Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


AUKŠTOS ENERGIJOS KAINOS
M. Liutvinskas: paramą verslui dėl energijos kainų būtina koordinuoti ES lygiu
BNS
Unsplash

Lietuva ir toliau pasisako už tai, kad Europos Sąjungos (ES) šalims kompensuojant verslui dalį aukštų energijos kainų, šią paramą būtina koordinuoti ES lygiu, taip užtikrinant vienodas konkurencines sąlygas. Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas pabrėžia, kad Europos Komisija čia turėtų veikti aktyviau.

„Turint omenyje, kad veikiame bendroje rinkoje, matome poreikį stiprinti paramos priemonių, ypač taikomų verslui, koordinavimą ES lygiu siekiant užtikrinti tolygias konkurencines sąlygas. Šiuo atžvilgiu aktyvesnį vaidmenį turėtų vaidinti Europos Komisija“, – Finansų ministerijos pranešime sakė M. Liutvinskas.

Lapkričio 7-8 dienomis jis dalyvaus Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose, kur, be kita ko, bus svarstoma, kaip geriau koordinuoti ES šalių paramą visuomenei ir verslui.

„Be to, Lietuvos ekonominės raidos perspektyvos ženkliai priklauso nuo to, kaip ES mastu seksis tvarkytis su energijos kainų šoku, priimant bendrus sprendimus, leidžiančius mažinti energijos kainų spaudimą“, – teigė M. Liutvinskas.

ECOFIN posėdyje bus aptariamas ekonominis ir finansinis Rusijos agresijos prieš Ukrainą poveikis. Be kitų klausimų, ministrai sieks bendro požiūrio dėl teisės aktų paketo, įgyvendinant „Basel III“ reformą – perkeliant tarptautiniu lygiu sutartus bankų kapitalui taikytinus standartus į ES teisę.

2022 11 07 10:00
Spausdinti