Į biurus nenorintys grįžti darbuotojai keičia pasaulinių didmiesčių komercinio NT rinką. Ar šios permainos artėja ir prie Vilniaus?
Pandemija atnešė daug naujovių, iki šiol neįprastais laikyti procesai neaplenkė ir darboviečių. Keičiasi tradiciniai darbo santykiai, taip pat darbo modeliai.
Eurostato duomenimis, kartais arba dažnai iš namų dirbančių asmenų skaičius dėl pandemijos nuo 2019 iki 2020 m. išaugo 6,3 procentinio punkto – nuo 14,6 iki 20,9. Tačiau pradėjus valdyti COVID-19 darbuotojai vis tiek neskubėjo sugrįžti į biurus – 2021 m. kartais arba dažnai nuotoliu dirbančių asmenų skaičius pakilo iki 24,4 proc.
Tačiau atskirų valstybių statistika – gana skirtinga. Štai Europoje daugiausia iš namų 2021 m. dirbo Švedijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo gyventojai (daugiau nei 45 proc.), o Bulgarijoje ir Rumunijoje tokios privilegijos teko mažiau nei 10 proc. darbuotojų. Lietuvoje tokių buvo beveik 15 proc. Nuotolinio įdarbinimo agentūros „Zippia“ skaičiavimais, JAV pirmenybę mišraus darbo modeliui teikia 44 proc. darbuotojų ir 51 proc. darbdavių. 2022 m. vasarį 84 proc. britų Jungtinės Karalystės nacionalinio statistikos biuro apklausoje teigė ketinantys likti prie mišraus darbo modelio.