Valstybės taikoma mokestinė pagalbos priemonė nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms patęsta dar keturiems mėnesiams – iki rugpjūčio pabaigos, o dar du mėnesius bus galima susitarti su VMI dėl nepriemokų grąžinimo.
Tokiam Finansų ministerijos siūlymui pritarta neformaliame Vyriausybės ministrų pasitarime pirmadienį, pranešė ministerija.
„Atsižvelgdami į vis dar sudėtingą pandeminę situaciją ir apribotas galimybes veikti atskiruose sektoriuose, pratęsėme terminą, iki kurio Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nukentėjusių įmonių sąraše esantiems verslams neskaičiuos delspinigių ir nevykdys mokesčių išieškojimo“, – pranešime sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.
„Šis sprendimas leis pandemijos paveiktam verslui turėti tam tikrą finansinę pagalvę ir lengviau įgyvendinti išėjimą iš karantino režimo, saugiai atveriant veiklas per metus“, – pridūrė ji.
Nukentėjusios įmonės ar kiti mokesčių mokėtojai iki rugpjūčio 31 dienos galės pasirašyti mokestinės paskolos be palūkanų sutartį, o iki spalio 31 dienos joms nebus taikomi mokesčių išieškojimai ir skaičiuojami delspinigiai.
Tačiau mokesčius be palūkanų, kaip nustatyta anksčiau, reikės sumokėti iki 2022 metų pabaigos, o paskolos sutartį sudarant iki penkerių metų, reikės mokėti palūkanas – 0,01 proc. už kiekvieną dieną.
VMI vadovė Edita Janušienė praėjusią savaitę sakė, kad nauja tvarka galios toms įmonėms, kurios dar nėra sudariusios mokestinės paskolos sutarties.
Dabar mokestinė pagalba galioja iki balandžio pabaigos, o dėl nepriemokų grąžinimo su VMI galima susitarti iki birželio pabaigos. Tai reiškia, kad iki to laiko nepriemokos neišieškomos ir neskaičiuojami delspinigiai.
VMI vadovė, be to, sakė, kad į nukentėjusių įmonių sąrašą šiemet prašosi būti įtraukta kur kas mažiau įmonių nei 2020-ųjų pabaigoje, tuo metu gyventojai mokesčius stengiasi sumokėti laiku.
Pasak jos, VMI iki praėjusios savaitės vidurio jau sudarė apie 8,9 tūkst. sutarčių dėl 477,8 mln. eurų atidėtų mokesčių mokėjimo grafiko, o didžiąją jų dalį – beveik 6,8 tūkst. sutarčių (dėl 467,6 mln. eurų mokesčių) – sudarė įmonės.
E. Janušienės teigimu, „beveik pusė atidėjimų“ pasirašyta su didmeninės ir mažmeninės prekybos, 12 proc. – su apdirbamosios pramonės, po 7 proc. – su apgyvendinimo, statybų, maitinimo įmonėmis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama