Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 31 d.


„ARTEMIS“
NASA pasirinko „Nokia“ pirmajam Mėnulyje ryšio tinklui sukurti
BNS
Pixabay
„Nokia Corp.“ pastatas.

JAV kosmoso agentūra NASA pasirinko Suomijos bendrovę „Nokia Corp.“ pirmajam Mėnulyje LTE ryšio tinklui sukurti.

Pasak „Nokia“ pranešimo spaudai, bendrovės laboratorija „Bell Labs“ dalyvaus kuriant ir įdiegiant ryšio tinklą Mėnulio paviršiuje 2022 metų pabaigoje. „Nokia“ pažymi, kad tinklas sukurs mėnuleigių nuotolinio valdymo, navigacijos realiuoju laiku, didelės raiškos vaizdo įrašų perdavimo galimybes.

„LTE tinklas, kuris yra 5G tinklo pirmtakas, idealiai tinka užtikrinti belaidį ryšį bet kokio astronautų atliekamo darbo metu“, – teigiama pranešime.

Suomijos bendrovė tvirtina, kad jos technologijos buvo specialiai sukurtos taip, kad „atlaikytų sunkias pakilimo ir nusileidimo Mėnulyje sąlygas, užtikrintų darbą ekstremaliomis kosmoso sąlygomis“. „Nokia“ bendradarbiaus su „Intuitive Machines“, kad integruotų sistemą į erdvėlaivį, kuris nugubens ją į Mėnulį.

Manoma, kad ryšio tinklų sukūrimas bus svarbi NASA vystomos „Artemis“ misijos dalis, pagal kurią planuojama 2024 metais nuskraidinti į Mėnulį du amerikiečius astronautus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 20 15:26
Spausdinti