Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


AUGANTI DI VERTĖ
„OpenAI“ vertė gali siekti 80 mlrd. JAV dolerių
ELTA
Scanpix
„OpenAI“ vertė per daugiau nei 10 mėnesių galėjo patrigubėti.

Dirbtinio intelekto (DI) programą „ChatGPT“ sukūrusi bendrovė „OpenAI“ sudarė sandorį su investuotojais, pagal kurį Kalifornijoje įsikūrusio startuolio vertė gali siekti mažiausiai 80 mlrd. JAV dolerių, praneša AFP.

Apie sandorį pranešė „The New York Times“, bet pati bendrovė, generatyvinio DI lyderė pasaulyje, apie tai dar oficialiai nepaskelbė. Skaičiuojama, kad bendrovės vertė per daugiau nei 10 mėnesių galėjo patrigubėti.

Remiantis informacija apie sandorį, San Franciske veikianti bendrovė parduotų esamas akcijas investuotojams iš „Thrive Capital“.

Tai leistų įmonės vadovams ir darbuotojams parduoti akcijas itin palankia kaina praėjus vos trims mėnesiams po didelės krizės, kai vienas iš jos įkūrėjų ir direktorių, Samas Altmanas, iš pradžių buvo atleistas, bet po kelių dienų pakviestas sugrįžti.

„OpenAI“ pasiekė revoliucinių permainų DI technologijoje, kai 2022 m. pabaigoje pristatė savo „ChatGPT“ programą.

Naujausia DI technologija, vartotojo prašymu galinti sugeneruoti tekstą, garsus ir vaizdus, sulaukė didelio susidomėjimo.

„Microsoft“, viena investuotoju į šį startuolį, padvigubino savo įnašą. Pastaraisiais metais „Microsoft“ skyrė apie 13 mlrd. JAV dolerių „OpenAI“.

Ji aršiai konkuruoja su „Google“ kurdama ir pristatydama naujausią generatyvinį DI. Konkurencija pasiekė tokį lygį, kad JAV federalinė prekybos komisija (FTC) sausio mėn. pradėjo tyrimą dėl didžiulių „Microsoft“, „Google“ ir „Amazon“ investicijų į specializuotus startuolius.

„OpenAI“ buvo įkurta 2015 m. kaip nepelno siekianti organizacija.

Penktadienį ji pristatė naują DI įrankį „Sora“, galintį generuoti realistiškus iki 1 minutės trukmės vaizdo įrašus pagal žmogaus pateikiamą aprašymą.

2024 02 18 18:28
Spausdinti