Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 29 d.


DALIJIMOSI EKONOMIKA
Pajūryje iškils poilsio kompleksas, grįstas dalijimosi ekonomikos principais
IQ
Bendrovė
Projekto vizija.

Lietuvoje tapo įprasta dalintis paspirtukais, automobiliais, dviračiais ir kitais įrenginiais. O netrukus galėsime dalintis ir tvariais apartamentais pajūryje.

Palangoje beveik 6 hektarų teritorijoje iškils naujas poilsio ir darbo prie jūros kompleksas „Futuristai“ – pirmasis Baltijos šalyse dalijimosi būstu projektas, į kurį investuojama 50 mln. EUR. Jis išsiskirs ne tik tvariais techniniais sprendimais, bet ir nauju verslo modeliu. Projekto autoriai sakė, kad siekiama ne pakeisti vietovę, o ją išsaugoti ir papildyti. Palangą pamėgę klientai galės tapti šio sumanymo dalimi mokėdami tik už tiek laiko, kiek jame per metus gyvens. Paslaugos kaina prasidės nuo 2 tūkst. EUR.

Projekto plane numatyta, kad „Futuristų“ komplekse bus 70 kambarių viešbutis, baras ir restoranas, bendradarbystės erdvė, lauko ir vidaus baseinai, sporto ir jogos salės, lauko sporto aikštynas, kūdrų parkas, mažų ir didelių individualių būstų zonos. Planuojama, kad iš viso bus įrengta beveik 300 mažesnio ploto, 1 ir 2 kambarių, ir 50-60 didesni, 3 kambarių individualūs būstai.

Bendrovė
M. Mizaras.

Pasak „Futuristai“ sumanytojo ir investuotojo Mindaugo Mizaro, šis projektas bus išskirtinis daugeliu aspektų. Vienas pagrindinių – atsparumas sezoniškumui. Sumanytojas sakė, kad idėją atsivežė iš Amerikos. Didžiuosiuose miestuose kaip Niujorkas, Londonas būsto dalijimosi principas jau tapęs įprastu reiškiniu.

„Kuriant projekto koncepciją daug galvojome, kaip Palangą paversti gyvu ir patraukliu kurortu visus metus, nepaisant to, koks oras. Todėl „Futuristų“ komplekse numatėme daug veiklų – viešbutį su SPA procedūromis, bendradarbystės erdvę, vaikų žaidimų zonas lauke ir viduje. Žmonės čia galės atvykti visais metų laikais – ne tik ilsėtis, bet ir dirbti, leisti laiką kartu su šeima, draugais ar kolegomis“, – teigė verslininkas.

Jei galima dalytis automobiliu, tai galima ir apartamentais

Atsparumo sezoniškumui, pasak M. Mizaro, taip pat bus siekiama ir pritaikius naują NT verslo modelį, grįstą dalijimosi ekonomikos principais. Verslininkas siekia prabangų ir kokybišką poilsį ar darbostogas Lietuvos pajūryje paversti kur kas tvaresniu užsiėmimu ir prieinamesniu platesniam žmonių ratui.

„Individualaus būsto projektų Lietuvos pajūryje vystoma daug, tačiau jie sparčiai brangsta ir yra įperkami toli gražu ne visiems, o tokį būstą visgi įsigiję žmonės ten gyvena nedaug, dažniausiai tik vasarą ir tai ne visą. Kitais metų laikais tokie individualūs būstai dažnai lieka tušti ir kurorto gyvenimas beveik sustoja. Tokia tendencija nėra patraukli ir vietos gyventojams, kurie tampa savotiški situacijos įkaitai – tankiai užstatytose teritorijose nesikuria visus metus veikianti laisvalaikio infrastruktūra ir kiti reikalingi objektai. Galvodami apie pajūrio miestų tvarumą pasirinkome naują NT verslo modelį, paremtą būsto dalijimosi koncepcija, kurią taikysime projekte numatytiems individualiems būstams“, – teigė M. Mizaras.

Skaičiuojama, kad naujosios būsto dalijimosi paslaugos, perkamos 25-iems metams, kaina prasidės nuo 2 tūkst. eurų, o vidutinė sandėrio vertė bus apie 6-12 tūkst. EUR. Už šią sumą „Futuristų“ projekto gyventojai kasmet įgys atitinkamą taškų skaičių, kuriuos bus galima iškeisti į dienas apartamentuose. Didesni numeriai ir būstai vasaros laiku pareikalaus daugiau taškų, o žiemos metu už tą patį taškų kiekį galima bus gauti daugiau dienų. Tokiu būdu vienos nakties kaina gyventojams atsieis nuo 18 EUR už parą. Didžiausias privalumas – tai, kad įsigijus paslaugą 25 metus nereikės jaudintis dėl augančių poilsio pajūryje kainų. Komunalinius ir patarnavimų mokesčius komplekso gyventojų bendruomenės nariai taip pat dalysis tarpusavy, proporcingai pagal įsigytą laiką.

Projekto kūrėjai teigia, kad visiems, įsigijusiems paslaugą, bus garantuojama galimybė gauti laiko apartamentuose šiltuoju metų sezonu, o konkrečias datas galima bus rinktis pagal užimtumo kalendorių.

„Tikslinė „Futuristai.lt“ projekto auditorija – Lietuvos gyventojai, kuriems kasmetinis poilsis prie Baltijos jau yra tapęs svarbia tradicija, o taip pat tiems, kurie norėtų atrasti Palangą iš naujo, kaip savą, šiuolaikiniams poreikiams ir aktyviam gyvenimui pritaikytą kurortą, gyvą visus metus. Manome, kad šis poilsio kompleksas ir būsto dalijimosi modelis bus aktualus didžiuosiuose miestuose gyvenantiems kūrybiškiems žmonėms, savo srities profesionalams, taip pat jaunoms šeimoms su vaikais, kurioms yra svarbu žinoti, ko tikėtis atostogų metu ir patogiausia vykti į pažįstamą ir prisijaukintą vietą, nesukeliančią papildomų rūpesčių“, – tvirtino M. Mizaras.

Jo įsitikinimu, dalijimosi būstu paslauga naudosis ne tik privatūs asmenys, bet ir verslas, siekiantis suteikti savo darbuotojams daugiau privalumų ir motyvacijos, ypač dabar, kai vis labiau populiarėja darbostogų praktika ir galimybė derinti darbą su poilsiu ir laisvalaikiu.

Pirmieji komplekso pastatai – jau po 1,5 metų

Bendrovė
P. Čepaitis.

Komplekso architektūrinius sprendimus kūrė architektas Povilas Čepaitis. Pagal jo sumanymą, statybų procese numatyta naudoti aplinką tausojančias medžiagas, natūralius paviršius, taip pat bus įrengiamos vandens sistemos, kurios leis želdynus laistyti surinktu lietaus vandeniu. Be to, pirmą kartą Lietuvoje tokio dydžio NT projekte bus įrengtas geoterminis šildymas.

Architektas projektą vadina „urbanizuotu gamtos kampeliu Palangoje“. Jo teigimu, tai vieta, kurioje žmonės galės kokybiškai ilsėtis, pramogauti, o prireikus ir dirbti. „Tai futuristų poilsio ir darbo kompleksas – ypač gražioje vietoje Kunigiškėse“ – sakė kūrybininkas. Kurdamas planus P. Čepatis siekė sukurti harmoniją tarp gamtinių formų ir architektūros. „Apartamentuose bus gausu stiklinių paviršių – gamtos įsileidimo į vidų. Norėjosi, kad pastatai ir vidaus erdvės būtų kiek įmanoma kitokios, neįprastos žmonių kasdieniniam gyvenime“, – kalbėjo architektas.

Šiuo metu yra rengiamas „Futuristų“ projekto teritorijų planavimo dokumentas (detalusis planas). Atlikus visus būtinus paruošiamuosius veiksmus, statybos darbams vadovaus projekto rangovė ir investuotoja, bendrovė „Gilesta“. Statybų pradžia planuojama 2023 metų vasarą.

„Futuristų“ komplekso statybos bus vykdomos keliais etapais. Pirmojo, kuomet iškils viešbučio pastatas, bendros erdvės ir vienas poilsio apartamentų kvartalas, pabaiga numatyta 2024 metų pabaigoje – 2025-ųjų pradžioje. Įsigyti būsto dalijimosi paslaugas ir užsitikrinti nesikeičiančią jų kainą klientai gali jau nuo šios vasaros, o pirmiesiems pirkėjams yra skirti patraukliausi pasiūlymai.

2022 08 04 14:08
Spausdinti