Pirmoji dėl koronaviruso paskelbto karantino savaitė smarkiai augino pašto paslaugų poreikį, siuntų mastas didėjo dešimtimis procentų.
Gyventojai aktyviai siunčiasi medikamentus, maisto papildus bei kitas prekes iš elektroninių parduotuvių.
Didėjant darbų mastui ieškoma papildomų pajėgumų
Valstybės valdomas Lietuvos paštas teigia, kad jo veikloje įvyko lūžis.
Bendrovės generalinė direktorė Asta Sungailienė BNS teigė, jog svarbiausia įmonės naujiena – kad didžiąją dalį siuntų, jeigu ant jų nurodytas mobilusis telefonas, žmonės gali pasiimti iš savitarnos terminalų, o ne pašto skyriuose.
„Mums vos per kelias dienas šią savaitę, kad taip atsitiktų, reikėjo padaryti beveik 100 vidinių procesų savo skirtingose veiklos grandyse – logistikoje ir aptarnaujant klientus, taip pat apmokyti kone 200 darbuotojų. Tai didžiulis lūžis Lietuvos pašto veiklos istorijoje“, – sakė A. Sungailienė.
Pasak „Omniva Lietuvos“ generalinio direktoriaus Simono Bielskio, reaguodama į spartų elektroninės prekybos augimą, įmonė planuoja priimti daugiau žmonių.
„Didės tiesiogiai su siuntomis dirbančių žmonių skaičius. Planuojame priimti iki 40 naujų darbuotojų, dirbančių tiesiogiai su siuntomis, – jų skaičius išaugs 20-30 procentų. Papildomi darbuotojai reikalingi ir tam, kad bet kokios ligos atveju galėtume ir toliau teikti paslaugas“, – BNS sakė S. Bielskis.
„DPD Lietuvos“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius tvirtino, kad palyginti kasdienius užsakymus su kovo pradžios duomenimis, verslo įmonių fiziniams asmenims siunčiamų prekių kiekis išaugo 40 procentų. Pasak jo, tai labai panašu į kalėdinį laikotarpį, kai pasiekiamas visų metų pikas.
„Tačiau darbo ritmo tai netrikdo, nes gerokai krito įmonėms skirtų siuntų skaičius, o į užsienį iškeliauja penktadaliu mažiau siuntų. Viena to priežasčių – kai kurie užsienio gavėjai įmonės stabdo veiklą. Yra tikimybė, kad ir toliau eksporto srautai mažės dėl įvairių veiklos apribojimų įmonėms“, – BNS komentavo G. Bilevičius.
Jo teigimu, augant veiklos mastui ir sudėtingumui, bendrovė ieško papildomų darbo rankų, investuoja į naujus procesus bei priemones, kurios padėtų apsaugoti dabartinius darbuotojus ir ypač kurjerius.
Auga siuntos iš vaistinių, privačių asmenų
Lietuvos pašto vadovės A. Sungailienės teigimu, šią savaitę ypač augo pirkimai internetu iš vaistinių, taip pat – iš smulkių prekybininkų. Iš jų perkama nuo rankų darbo muilo iki indų, drabužių ir pan.
„Kai kur siuntos padvigubėjo, tačiau yra vietų, kur ir nukrito, pavyzdžiui, siunčiant ar gaunant siuntas ne iš Europos šalių. Labiausiai augo vaistinių užsakymai – dvigubėjo. Paštų skyriuose siuntimai neaugo, nes vis daugiau žmonių atsisako eiti į fizinius taškus. Tačiau siuntų siuntimas per „LP Express“ siuntų terminalus ženkliai padidėjo – apie 30 procentų“, – teigė A. Sungailienė.
„Omniva Lietuvos“ vadovas sako, kad per pastarąsias dvi savaites siuntų srautai padidėjo apie 40-50 procentų. Šį augimą lėmė ir karantinas, dėl kurio žmonės vis daugiau prekių įsigyja elektroninėse parduotuvėse, o kartu ir jau dvejus-trejus metus augantis elektroninės prekybos populiarumas, bendrovės paštomatų tinklo plėtra Lietuvoje.
„Labiausiai augančios prekių kategorijos yra imuniteto stiprinimo produktai, pavyzdžiui, vitaminai ir papildai, asmens higienos ir kosmetikos prekės, elektronikos prietaisai, knygos (...) Po pirmos dienos paskelbus karantiną, iškart pamatėme 20-40 proc. augančius pirkimus iš e. parduotuvių. Žinoma, augimas priklauso nuo segmento, e. parduotuvės dydžio, patirties ir pan.“, – kalbėjo S. Bielskis.
„DPD Lietuva“ pažymi, jog iš išskirtinai populiarėjančių segmentų galima išskirti farmaciją ir elektroninę prekybą, ypač išaugo siuntų kiekiai paštomatuose.
A. Sungailienė sako, kad siuntų srautas šiuo metu stabilizavosi.
„Matome, kad stabilizavosi srautai. Žiūrint padieniui, didesnio augimo siuntų nesitikime. Nebent kas nors kardinaliai įvyktų ir pasikeistų (visiškai būtų uždaromos fizinės parduotuvės ir pan.)“, – aiškina Lietuvos pašto vadovė.
G. Bilevičiaus vertinimu, situaciją prognozuoti sunku, nes jau šią savaitę „gyvename taip, kaip dar praėjusią neįsivaizdavome“ ir padėtis keičiasi ne dienomis, o valandomis.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama