Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugsėjo 23 d.


KARANTINAS
Pirmieji skrydžiai gali būti grąžinti gegužės 10–15 dienomis
BNS
Pixabay
Lėktuvas.

Pirmieji skrydžiai į kitas užsienio šalis gali būti grąžinti gegužės 10–15 dienomis, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Jis kol kas neįvardina, kokios pirmosios kryptys gali būti grąžintos, tik pažymėjo, kad jų nebus daug ir tikrai nebus galima skristi į šalis, kurios netaiko karantino režimo arba yra koronaviruso židiniai.

„Vyriausybė svarstys klausimą, kaip grįžti ir pateikti skrydžius mūsų Vilniaus oro uoste, bet tikrai ne šiandien. Sunku spėlioti (kada – BNS), mes galėtume orientuotis apie kažkokius pirmus žingsnius maždaug apie gegužės 10–15 dieną“, – antradienį Seime sakė premjeras.

„Pažiūrėsime, kokia tai galėtų būti kryptis, matyt, tai tikrai nebus daug krypčių ir nebus kryptys iš tų šalių, kurios netaiko karantino režimo arba yra masiniai paplitimo židiniai tose šalyse“, – į klausimą, kokiomis kryptimis gali būti leidžiami pirmieji skrydžiai, atsakė premjeras.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tarp pirmų galimų skrydžių krypčių įvardijo Latviją, Vokietiją ir Lenkiją.

„Pirmieji skrydžiai galėtų būti į Latviją, Vokietiją, Lenkiją, jei tos šalys atgaivins piliečių priėmimą, nes ir Vokietijoje, ir Lenkijoje galioja dviejų savaičių karantinavimas, taigi piliečiai, kurie išskris į tas šalis, privalės laikytis karantinavimosi sąlygų“, – antradienį Seime žurnalistams sakė J. Narkevičius.

Ministras teigė, jog kol kas Lietuvą apie pasirengimą atgaivinti skrydžius yra informavusi Vokietijos skrydžių bendrovė „Lufthansa“.

„Pusiau oficialiai kreipėsi „Lufthansa“, siūlydama, kada galėtų atskristi į Lietuvą, atnaujinti skrydžius, jie yra pasiruošę. Bet aš žinau, kad ir kitos kompanijos pardavinėja bilietus, „Ryanair“, „Wizzair“ vykdo bilietų pardavimą ir kitose šalyse atskristi į Lietuvą, ir kada tas laikotarpis įvyks, priklausys nuo COVID-19 komisijos sprendimo“, – sakė J. Narkevičius.

Lietuvoje oro erdvė keleiviniams skrydžiams siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą buvo uždaryta balandžio pradžioje. 

Lietuvos oro uostai praėjusią savaitę paskelbė, kad atnaujinus susisiekimą oru pirmiausia būtų svarstoma apie skrydžius į Frankfurtą, Kopenhagą ir Varšuvą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 28 10:40
Spausdinti