Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 1 d.


KARANTINAS
Prekybininkų atstovė R. Vainienė: mums šokas, situacija tragiška
BNS
Fotobankas
Rūta Vainienė.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė sako, kad prekybininkus šokiravo Vyriausybės sprendimas atidėti planuotą visos prekybos atidarymą.

R. Vainienė Vyriausybės posėdyje tikino, kad koronaviruso židinių prekybos vietose yra mažai, o prekybos centrai patys pasiūlė saugumo priemones.

„Mums truputėlį šokas. Suprantame atvejų didėjimo problematiką, tačiau iš kitos pusės nelabai suprantame, kuo čia ta likusi neatidaryta prekyba yra dėta“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė R. Vainienė.

Pasak jos, situacija prekybos sektoriuje yra „labai labai bloga“, o dabartinis paramos mechanizmas nėra tinkamas visiems prekybininkams. R. Vainienės teigimu, tokio ilgo nepertraukiamo prekybos uždarymo kitose šalyse nebuvo.

„Situacija yra tragiška. Keturi mėnesiai uždarymo, to nėra buvę nė vienoje pasaulio valstybėje. Būdavo, uždaro, atidaro, ir tai tikrai būtų geresnis variantas, nei dabartinis non-stop, kai kam keturių mėnesių uždarymas be paramos“, – tvirtino R. Vainienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė apgailestavo, kad prekybos atvėrimo klausimas nukeltas, ji teigė, kad konkrečios koronaviruso atvejų augimo priežastys nėra aiškios.

„Man žiauriai apmaudu, kad taip yra. Tik bėda yra ta, kad jeigu mes savo sprendimų paisytume, manau, kad po savaitės būtume toje situacijoje, kad visa Lietuva pagal atvejų skaičių būtų „juodojoje zonoje“, – posėdyje sakė I. Šimonytė.

„Norėčiau, kad mums papildomai nereikėtų svarstyti kažką uždaryti. Todėl šią savaitę stebėdami šią situaciją tikimės greičiau sulaukti momento, kada galėtume šį sprendimą įgyvendinti. Bet esate ne tik jūs, puikiai girdite patys, kad diskusijos apie prekybą tuoj pat sukelia diskusijas apie kitas veiklas“, – tvirtino premjerė.

I. Šimonytės teigimu, prekybos įmonės yra antroje vietoje po apdirbamosios pramonės pagal nustatomų protrūkių ir židinių skaičių.

„Akivaizdu, kad ne pati prekyba yra problema ir ne pati parduotuvė, o žmonių kontaktai, kurie per atvertus traukos centrus intensyvėja“, – spaudos konferencijoje sakė premjerė.

Vyriausybė praeitą savaitę skelbė, kad parduotuvės prekybos centruose, taip pat turgavietėse gali būti atidarytos nuo balandžio 12 dienos, tačiau trečiadienį nusprendė šio klausimo nesvarstyti, atsižvelgiant į didėjantį sergamumą koronavirusu. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 07 17:19
Spausdinti