Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


KARANTINAS
Premjeras: gali tekti griežtinti prekybos centrų darbą, jei nebus valdomi žmonių srautai
BNS
Fotobankas

Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad prekybos centrams neužtikrinus žmonių srautų ribojimo, gali tekti griežtinti jų veiklos sąlygas.

„Aš manau, kad šita savaitė yra kritinis lūžio taškas, jei matysime, kad nedavė poveikio, tam tikras sritis, matyt, reikės pareglamentuoti griežčiau, ten, kuri masiniai žmonių susidūrimai“, – antradienį žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.

„Matome, kad labai didelis žmonių susibūrimas yra prekybos-pramogų centruose, ir, jei artimiausiomis dienomis jie nesiims veiksmų, kad būtų užtikrinti saugos reikalavimai, srautų reguliavimas, reikės ten sprendimus priiminėt“, – pažymėjo premjeras.

Klausiamas, ar tai reikštų darbo valandų ribojimą, premjeras ragino nespėlioti. „Reikia ieškoti būdų, kad masiniai žmonių susibūrimai nebūtų, kokie yra, (...) reikia saugotis“, – sakė S. Skvernelis.

Lietuvos prekybos įmonių asociacija sako, kad viešai skelbta informacija apie itin išaugusius pirkėjų srautus prekybos centruose nėra tiksli. „Kaip pavyko sužinoti, sveikatos specialistai vertindami srautus, remiamasi „Google“ mobilumo programėle. Net ir ši programėlė fiksuoja 49 procentų srautų kritimą prekybos vietose“, – BNS nurodė asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

R. Vainienė teigė turinti „Akropolio“ komercijos departamento direktoriaus Dominyko Mertino pateiktus duomenis, kad klientų srauto kritimas siekia 45 proc., prekybos centras „Panorama“ deklaruoja 42 proc. srauto kritimą.

Rida Kalvaitienė, „Newsec“, valdančios Kauno „Akropolį„, „Ozą“, „BigVILNIUS“ direktorė pranešė, kad kritimas paskutines lapkričio savaites siekia iki 55 procentų.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį patvirtino, kad Vyriausybė yra linkusi apriboti prekybos centrų darbą, jei nebus laikomasi nustatytų reikalavimų dėl žmonių srautų. Anot jo, šią savaitę bus stebima situacija prekybos centruose, kad į juos būtų įleidžiama tik tiek žmonių, kiek nustatyta, t. y.  vienam žmogui tektų ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas.

„Buvo aiškiai pasisakyta – šią savaitę stebėsime situaciją, ir jei ji nesikeičia, Vyriausybė yra nusiteikusi priimti sprendimus dėl prekybos centrų tinklų apribojimų, kaip tai buvo padaryta Latvijoje“, – pažymėjo A. Veryga.

Žiniasklaida pastaruosius savaitgalius pranešė, kad Vilniaus didžiųjų prekybos centrų lankytojų srautas buvo gerokai didesnis nei prieš karantiną, dėl didelio žmonių skaičiaus nebuvo įmanoma užtikrinti atstumų. Pasak ministro, dėl konkrečios tvarkos, kaip būtų siūloma riboti prekybos centrų darbą, dar bus sprendžiama. Latvijoje pasirinktas kelias savaitgaliais drausti didžiųjų prekybos centrų veiklą.

„Esmė yra tokia, kad ribojimai yra priimami ten, kur yra didelės traukos vietos, t. y. dideli prekybos centrai, kur veikia daug parduotuvių ir kur žmonės susirenka savotiškai leisti laisvalaikį“, – sakė A. Veryga.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 24 12:02
Spausdinti