Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 2 d.


KORONAVIRUSAS
Prezidento patarėjas: Lietuvos verslas turės prisitaikyti veikti karantino sąlygomis
BNS
Fotobankas

Koronavirusas Lietuvoje per artimiausius mėnesius neišnyks, todėl verslas jau dabar turi ruoštis dirbti karantino sąlygomis, antradienį sakė prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta.

„Absoliučiai atsikratyti viruso nėra labai tikėtina per artimiausius keletą mėnesių, labiausiai tikėtinas scenarijus, kad tiek verslas, tiek kitos įstaigos turės veikti karantino ar mažesnio karantino sąlygomis, turės prisitaikyti“, – Žinių radijui teigė S. Krėpšta.

Pasak jo, kai kurios Azijos šalys – Pietų Korėja, Singapūras, Japonija – puikiai tvarkosi su koronaviruso sukeltais padariniais ir šiuo metu jose „jau veikia ir mokyklos, ir maitinimo įstaigos“, todėl Lietuva turi lygiuotis į tokias valstybes.

„Be abejo, tos šalys turi tam tikrus sveikatos apsaugos protokolus, kaip verslas turi veikti karantino sąlygomis: įvairūs suvaržymai, termovizoriai, galima sėsti tik prie kas antro staliuko restoranuose, bet veikla vyksta ir visuomenė gyvena įprastą gyvenimą“, – sakė S. Krėpšta.

„Pagrindinis tikslas Lietuvai – lygiuotis į tokias valstybes. Visų pirma, sukontroliuoti viruso plitimą, apsaugoti medikus ir tada dėlioti planą jau šiuo metu, kaip mes galėtume atidarinėti savo ekonomiką ir pritaikyti ją veikti karantino sąlygomis“, – pridūrė jis.

Lietuvoje nuo kovo 16-osios įvestas karantinas, draudžiamas judėjimas iš ir į šalį, išskyrus grįžtančius lietuvius bei išvykstančius užsieniečius.

Jo metu uždrausta prekyba beveik visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais.

Žmonėms rekomenduojama eiti iš namų tik būtiniausiais atvejais, lauke nesibūriuoti daugiau nei penkiese, vaikų žaidimų aikštelėse neturėtų žaisti daugiau nei vienos šeimos nariai.

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 533 COVID-19 atvejai, atlikta 11280 tyrimų.

Šalyje mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės, taip pat septyni – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 31 10:18
Spausdinti