Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 25 d.


Prieš dvejus metus atidarytas AIG paslaugų centras iš Vilniaus išsikels iki 2018-ųjų
BNS
(Reuters nuotr.).

2015-aisiais atidarytas vienos didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų „American International Group“ (AIG) paslaugų centras bus pirmasis nutraukęs veiklą Lietuvoje.

Įmonė antradienį pranešė apie sprendimą nutraukti Vilniaus paslaugų centro, kuriame šiuo metu dirba apie 200 darbuotojų, veiklą. Paslaugų operacijų perkėlimas į kitas AIG tinklo šalis numatomas iki 2018 metų kovo mėnesio. „Veikla kurią vykdė Vilniaus paslaugų centras tiesiogiai prisidėjo prie AIG sėkmės visoje Europoje. Mūsų patirtis investavus Lietuvoje, į Vilniaus darbo rinką, buvo labai teigiama“, – pranešime spaudai sako „AIG Europe Limited“ vyriausias vykdantysis vadovas Chrisas Newby.

Darbuotojams suras naują darbą

AIG viešųjų ryšių atstovas Lietuvoje, bendrovės „Fipra Lithuania“ vadovas Arūnas Pemkus BNS teigė, kad šiuo metu visiems AIG paslaugų centro Lietuvoje darbuotojams bus pasiūlytos galimybės įsidarbinti kitur. „Yra eilė įvairiausių įsipareigojimų, kurių AIG laikysis. Per šį 9-10 mėnesių laikotarpį bus stengiamasi įdarbinti tuos darbuotojus“, – BNS sakė A.Pemkus. Savo paslaugų centrą AIG Vilniuje atidarė 2015-ųjų balandį, jame buvo aptarnaujami draudimo polisai ir prižiūrimos išmokos. Tuomet skelbta, kad AIG Lietuvoje ketina įkurti apie 350 darbo vietų. 2015-ųjų rugsėjį AIG persikėlė į sostinės Konstitucijos prospekte esantį biurų pastatą „k29“. A.Pemkaus teigimu, patalpų nuomos sutartis iki AIG pasitraukimo iš Lietuvos bus nutraukta, o atsilaisvinusiu plotu domisi keli potencialūs investuotojai. „Nuomos sutartis turės būti nutraukta, pastato savininkas jau buvo informuotas. Mūsų žiniomis, jau yra išreikštas susidomėjimas iš 2-3 kitų potencialių nuomotojų“, – kalbėjo A.Pemkus.

M.Katinas: AIG pasitraukimas nesusijęs su Lietuvos investicine aplinka

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas sako, kad AIG pasitraukimas iš Lietuvos susijęs su ilgalaike bendrovės veiklos strategija ir globalia restruktūrizacija siekiant veiklos efektyvumo. „Sprendimas nesusiję su Lietuva kaip investicijų lokacija, investiciniu klimatu ar kitomis rizikomis, o šalies specialistų kompetencijas ir nuveiktą darbą įvertiname puikiai“, – BNS atsiųstame komentare teigė M.Katinas. „Investuok Lietuvoje“ žiniomis, AIG bendrauja su kitais Vilniaus paslaugų centrais dėl darbuotojų perkėlimo į naujai kuriamas darbo vietas. „Nepaisant šio paslaugų centro pasitraukimo, Vilniaus paslaugų centrų klasteris sparčiai auga. Vien per pirmąjį šių metų pusmetį paslaugų centrai Vilniuje priėmė sprendimus sukurti daugiau nei 1 tūkst. darbo vietų“, – sako M.Katinas.

Pernai pasitraukė „Coca-Cola“ ir „Estrella“

Praėjusiais metais apie savo veiklos iškėlimą iš Lietuvos pranešė gaiviųjų gėrimų gamintoja „Coca-Cola“ bei traškučių gamintoja „Estrella“. 2016-ųjų lapkričio pabaigoje „Coca-Cola HBC Lietuva“ uždarė savo gamyklą Alytuje. Be „Coca-Colos“, apie pasitraukimą iš Lietuvos pranešė ir sūdytų užkandžių gamintojos „Intersnack Group“ valdoma traškučių gamybos įmonė „Estrella Baltics“, gamybą perkėlusi į Lenkiją, bei Norvegijos kapitalo „Orkla“ grupės Lietuvos padažų ir kečupų gamybos bendrovė „Suslavičius-Felix“, gamybą iškėlusi į fabrikus Latvijoje, Švedijoje ir Austrijoje. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 27 20:19
Spausdinti