Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 3 d.


KRIZĖ
Registrų centro analizė: dauguma naujų įmonių įveikė pandemijos iššūkius
BNS
Pexels

Didžioji dalis verslo naujokų pandeminiais 2020 metais dirbo pelningai, didino darbuotojų skaičių ir augino pajamas, pranešė Registrų centras.

Jo analitikai atliko 2019 metais įregistruotų įmonių finansinių ataskaitų už 2020 metus analizę.

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad susidūrus su pandemijos keliamais iššūkiais pirmieji veiklos metai neturėtų būti itin sėkmingi, tačiau šių įmonių finansinės ataskaitos byloja apie tai, kad verslininkai geba prisitaikyti prie sudėtingų sąlygų“, – pranešime sakė Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Ikimokestinio pelno pernai uždirbo apie 70 proc. įmonių, o jo mediana buvo 8 tūkst. eurų. Nuostolingai pirmaisiais visais veiklos metais dirbo 30 proc. naujų bendrovių, o nuostolių mediana buvo 4 tūkst. eurų.

„Sodros“ duomenimis, vidutinis naujų įmonių darbuotojų skaičius 2020 metais padidėjo maždaug septyniose iš dešimties bendrovių, ketvirtadalyje jis nepakito, o sumažėjo 5 proc. įmonių.

2020 metais pajamas augino 81 proc. naujų bendrovių, o jų mediana siekė 40 tūkst. eurų.

„Vis dėlto ne visiems naujokams pernai sekėsi. Iš 2019 metais įregistruotų įmonių per 2020 ir šiuos metus kiek daugiau nei 40 įregistravo teisinį statusą bankrutuojantis“, – teigė P. Rudzkis.

Iš analizės buvo eliminuotos įmonės, kurių vidutinis darbuotojų skaičius 2019 metais buvo didesnis nei 50, darant prielaidą, kad šios įmonės buvo įregistruotos reorganizuojant ar pertvarkant jau veikiančias bendroves. Iš viso tirta apie 3,3 tūkst. įmonių ataskaitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 02 16:40
Spausdinti