Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 12 d.


PLĖTRA
S. Paulauskas: VMG laukia statybos leidimų Lietuvoje, plėsis užsienyje
BNS
VMG
VMG gamykla Naujojoje Akmenėje.

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių Vakarų medienos grupė (VMG) laukia statybos leidimų bent dviem šiemet suplanuotiems projektams – vėjo jėgainių parkui ir medienos konstrukcijų gamyklai.

Be to, VMG planuoja statyti 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokščių gamyklą Latvijoje ir plėsti dviejų jos gamyklų pajėgumus Baltarusijoje. Grupė taip pat atlieka parengiamuosius naujo daugiabučių kvartalo, skirto įmonės darbuotojams, statybos Naujojoje Akmenėje darbus.

Vienintelio VMG akcininko Sigito Paulausko teigimu, šiemet planuotos 170 mln. eurų vertės medienos konstrukcijų gamyklos statybos Naujojoje Akmenėje neprasidėjo dėl tebederinamo techninio projekto.

„Laukiame statybų leidimo. Liko procedūriniai dalykai, nes parengiamieji darbai vyksta, bet ir projektuotojai kartais buksuoja. Šį projektą privalome pradėti šiemet, nes nupirkta įranga kitąmet jau atkeliauja“, – BNS sakė S. Paulauskas.

„Be to, ši gamykla mums gyvybiškai svarbi, nes aprūpins visą mūsų sektorių naujomis, inovatyviomis medžiagomis. O be šioje gamykloje pagamintų medžiagų Lietuvoje nebus ir vadinamosios pramoninės renovacijos“, – pridūrė jis.

Pasak S. Paulausko, gamykloje bus gaminami pastatų renovacijai skirti denginiai – užtektų nuskenuoti rekonstruojamus pastatus, pagal juos įmonėje pagaminti konstrukcijas ir uždengti fasadus.

„Pavasarį darysime pilotinį projektą ir parodysime visiems regionams, kaip tai atrodo, kad galėtų naudotis mūsų sukurtomis inovatyviomis medžiagomis, galinčiomis sovietiniams pastatams užtikrinti bent jau B lygio energetinę šilumos klasę“, – sakė VMG akcininkas.

VMG Akmenės LEZ taip pat numačiusi statyti 33 mln. eurų vertės 30 MW vėjo jėgainių parką. S. Paulausko teigimu, norima, kad nuo 2025 metų visa grupės produkcija būtų gaminama naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius.

„Nuo šio pavasario vyksta metus trunkantys vėjo jėgos bandymai, kai tik jie pasibaigs ir bus išmatuota, kokios galios vėjo jėgainių parką galime padaryti, tada gausime statybos leidimą ir pradėsime statybas, kad po trejų metų visi Akmenės LEZ gamintojai galėtų pirkti energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių“, – pasakojo S. Paulauskas.

Vienintelis VMG grupės akcininkas patikino, kad VMG Naujojoje Akmenėje kitąmet pradės daugiabučių kvartalo, skirto įmonės darbuotojams, statybas. 6 ha sklype numatoma pastatyti mažiausiai 500 butų, investuoti apie 35 mln. eurų.

„Ši kvartalą taip pat norėtume statyti iš mūsų gamyklose pagamintų šiuolaikiškų medžiagų, kurias galėtų pritaikyti mūsų konstrukcinė bendrovė „Lignum Systems“. Esame numatę pradžiai pastatyti 500 butų, o jeigu reikės ir daugiau“, – sakė jis.

„Kitais metais galvojame šį projektą paleisti: jau dabar dirba architektai, projektuotojai, konstruktoriai – tai nėra teoriniai svaičiojimai, esame darbinėje būsenoje ir projektas tikrai įvyks“, – tikino S. Paulauskas.

Pasak jo, grupė plečiasi ir į kaimynines valstybes: Latvijos Jekabpilio mieste planuojama įgyvendinti 190 mln. eurų vertės medienos drožlių plokštės gamyklos projektą, o Baltarusijoje plėsti dviejų jau veikiančių gamyklų pajėgumus.

„Lietuvos baldų klasteris yra taip išsiplėtęs, kad jau 2024 metais bus stiprus medienos plokščių deficitas, todėl norint jį aprūpinti, mums būtina iki to laiko pastatyti plokščių gamyklą. Šiuo metu kaip tik tariamės dėl sklypo ir kitų sąlygų su Latvijos vyriausybe – viskas yra darbinėje stadijoje“, – sakė S. Paulauskas.

„O Baltarusijoje mums niekas netrukdo ir nekenkia. Kaip tik ruošiamės ten plėstis – naujų projektų nepradėsime, bet esamus norėtume išplėsti, kad gamyba būtų intensyvesnė, padidėtų našumas“, – sakė verslininkas.

VMG Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje valdo medienos drožlių plokščių, baldų ir klijuotos medienos detalių fabriką „VMG Industry“ bei Vitebsko LEZ įsikūrusią medžio masyvo baldų gamyklą „VMG WoodArt".

Akmenės LEZ pernai pradėjo veikti viena didžiausių Europoje VMG medienos drožlių plokščių gamyklų, į kurią grupė investavo 146 mln. eurų. Kitąmet čia bus baigta 90 mln. eurų. vertės korpusinių baldų gamykla. Šį rudenį šalia Klaipėdos VMG pradėjo statyti 30 mln. eurų vertės pramonės inovacijų parką.

VMG taip pat valdo medienos drožlių plokštes bei korpusinius virtuvės baldus gaminančią „Klaipėdos medieną“, lovų fanerinių detalių gamintoją „Sakuona“.

Iš viso grupėje yra 25 įmonės, kuriose dirba daugiau nei 5 tūkst. darbuotojų (Lietuvoje – 2 tūkst.) Kompanijos produkcija eksportuojama į daugiau kaip 40 pasaulio šalių.

VMG grupė šiemet Lietuvoje ir užsienyje planuoja viršyti 400 mln. eurų apyvartą. 2020-aisiais ji gavo 331 mln. eurų konsoliduotų pajamų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 10 29 09:51
Spausdinti