Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


MAŽIAU DRAUDIMŲ
Seimas atlaisvino alkoholio prekybą bei reklamą
BNS
Unsplash

Seimas ketvirtadienį priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais liberalizavo alkoholio prekybą bei reklamą.

Už Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktus pakeitimus balsavo balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 25 , o susilaikė 11.

Liberalo Andriaus Bagdono teigimu, mažesniais draudimais galima pasiekti daug gerų rezultatų.

„Laisvietis“ Vytautas Mitalas pabrėžė, kad atlaisvinimai yra nedideli, leidžiantys lygiavertę konkurenciją.

„Natūralios fermentacijos produktais iki 15 laipsnių bus galima prekiauti mugėse, o ne tik chemija nudažytu sidru“, – teigė V. Mitalas.

Valstietis Aurelijus Veryga priekaištavo, kad pakeitimai prieštarauja valstybės nusistatytiems tikslams dėl alkoholio vartojimo mažinimo.

Socialdemokratas Algirdas Sysas piktinosi, kad pataisomis norima sudaryti geresnes verslo sąlygas jaunoms šeimoms: „Jos sugriaus kitas jaunas šeimas“.

Seimas leido mugėse, parodose ir masiniuose renginiuose prekiauti iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu, o ne tik alumi ir sidru iki 7,5 laipsnio, kaip iki šiol. Dėl to tokiuose renginiuose šiuo metu neleidžiama prekyba ir silpnais alkoholiniais kokteiliais, vynu, putojančiu vynu, likeriais, midumi.

Pataisomis taip pat švelnintos licencijų prekiauti alkoholiu sąlygos – jos nebus išduodamos, kol yra neišnykęs teistumas. Iki šiol teisti asmenys jų apskritai negalėjo gauti.

Taip pat Seimas panaikino dalį vienkartinių gamybos alkoholiu licencijų rūšių, vietoj devynių įvedė tris – pagal gėrimų stiprumą. Dabar penkios licencijos yra vienkartinės, išduodamos prekybai įvairiuose renginiuose ir mugėse.

Parlamentas įteisino ir alkoholio dovanojimą reprezentacijai, sudarė palankesnes konkurencines sąlygas prekybininkams, parduodantiems skirtingus gėrimus renginiuose.

Alkoholio reklama nebus laikoma interneto platformose, pavyzdžiui, „Bolt Food“ ar „Wolt“ skelbiama su alkoholiu susijusi informacija bei informacija apie maisto ir alkoholinių gėrimų derinimo rinkinius, įmonių gautus apdovanojimus, gėrimų gamybos technologijas, tradicijas.

Šiuo metu galioja absoliutus alkoholio reklamos draudimas, todėl galima skelbti tik informaciją apie ženklinimą, kilmės šalį ar gamintoją. Ši informacija skelbiama tik oficialiose gamintojų ir prekiautojų svetainėse.

Taip pat Seimas leido organizuoti degustacijas alkoholio gamybos patalpose. Šiuo metu degustacijos yra leistinos tik mugėse ir parodose.

2024 05 09 15:46
Spausdinti