Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 3 d.


Seimas - prieš stipraus alaus prekybos griežtinimą
BNS
(Pixabay nuotr.).

Seimas nesutiko imtis pataisų, kuriomis būtų sugriežtinta prekyba stipriu alumi, išpilstytu į plastiko tarą.

Už tai, kad Seimas imtųsi pataisų svarstymo, ketvirtadienį balsavo 14, prieš - 43, o susilaikė 27 Seimo nariai. Vėliau 49 balsais Seimas pataisas iš viso atmetė, nors 32 parlamentarai siūlė jas tobulinti. „Mes turime problemą su pačiu stipriausiu alumi – jo yra daug ir jo tara yra didelė“, – teigė jų iniciatorius Sveikatos reikalų komiteto narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.
„Mes turime problemą su pačiu stipriausiu alumi – jo yra daug ir jo tara yra didelė“, – teigė jų iniciatorius Sveikatos reikalų komiteto narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.
Socialdemokratas Artūras Skardžius prognozavo, kad  pataisos būtų socialiai naudingos: „Socialinė nauda - prieinamumo mažinimas“. Jei pataisos būtų priimtos, negalima būtų parduoti stipresnio nei 7,5 laipsnio alaus, fermentuotų gėrimų bei alkoholinių kokteilių, išpilstytų į didesnę negu 0,2 litro tarą, nuo 7 iki 7,5 laipsnio – 0,25 litro, 6,5-7 laipsnio – 0,3 litro, 6-6,5 laipsnio – 0,35 litro, o iki 6 laipsnių – 0,5 litro. Draudimai nebūtų taikomi stiklinei, keraminei, medinei ir metalinei tarai. Sveikatos reikalų komiteto narys Antanas Matulas įspėjo, kad tokių pataisų „verslui nebus įmanoma realizuoti“, tuo tarpu konservatorė Irena Degutienė pasiūlė uždrausti „į majonezo dydžio indelius išpilstytos degtinės prekybą“. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 04 20:53
Spausdinti