Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.


PREKYBA ALKOHOLIU
Seimo komitetas: prekybos alkoholiu laikas nebus keičiamas
BNS
Fotobankas

Seimo Sveikatos reikalų komitetas nepritarė, kad būtų atlaisvinti ankstesnės Vyriausybės įvesti alkoholio prekybos ribojimai.

Komitetas trečiadienį nepalaikė „darbiečio“ Andriaus Mazuronio siūlymo leisti prekiauti alkoholiu sekmadieniais iki 20 val. Dabar jo įsigyti galima tik iki 15 val.

Be to, komitetas atmetė konservatoriaus Sergejaus Jovaišos siūlymą leisti alkoholio įsigyti kasdien nuo 12 iki 20 val.

Abiejų parlamentarų parengtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas komitetas siūlo grąžinti iniciatoriams tobulinti.

Komiteto narys demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovas Zenonas Streikus mano, kad sekmadienį iš viso riekia drausti prekybą alkoholiu, o konservatorius Linas Slušnys įsitikinęs, kad naudingiau būtų riboti alkoholio įsigijimą ne ryte, o vakare.

„Vis tik vakarinis laikas yra daug pavojingesnis, tada daugiau nuperkama alkoholio nei rytais“, – pareiškė jis.

L. Slušnys pabrėžė, kad geriausia būtų alkoholio prekybą savaitgaliais iš viso drausti. Pasak jo, tada žmonės eitų į barus: „Tai problemą šiokią tokią sprendžia“.

Seimas 2018-ųjų birželį sutrumpino prekybos alkoholiu laiką: darbo dienomis ir šeštadieniais jo leido įsigyti nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 valandos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 11 24 14:19
Spausdinti