Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


PREKYBOS KARAI
Singapūras pajuto JAV ir Kinijos prekybos karų pasekmes, siunčia žinutę pasauliui
BNS
Pixabay
Singapūras.

Singapūro ekonomika, kurios būklę atidžiai stebi kitos Azijos į eksportą orientuotos šalys kaip tam tikrą barometrą, pernai ūgtelėjo vos 0,7 proc., JAV ir Kinijos prekybos karui paveikus pasaulio rinkas.

Singapūras tradiciškai buvo pirmasis tarp Azijos šalių, pajutęs ekonomikos augimo silpnėjimą, o trečiąjį ketvirtį tik per plauką išvengė nuosmukio.

Singapūro prekybos ministerija ketvirtadienį paskelbtame pranešime teigė, kad, remiantis išankstiniais vertinimais, ketvirtąjį ketvirtį šio miesto-valstybės ekonomika, lyginant su tokiu pačiu laikotarpiu metais anksčiau, paaugo vos 0,8 procento.

Tai reiškia, kad bendras augimas 2019 metais buvo tik 0,7 proc., palyginti su 3,2 proc. augimu 2018-aisiais.

„Tai rodo blogiausius Singapūro augimo rezultatus nuo pasaulinės finansų krizės“, – pranešime teigė „DBS Bank“ ekonomistas Irvinas Seahas, turėdamas galvoje nuosmukį, kuris prasidėjo 2008 metų pabaigoje ir tęsėsi 2009 metais.

Visgi ekonomistas pridūrė, kad „nepaisant silpnų augimo rezultatų, ekonomika pamažu išsigauna iš tankmės“, nes yra „išorinės aplinkos požymių, rodančių atsispyrimą nuo dugno“.

„Tikimasi, kad artimiausiais ketvirčiais augimo tempas palaipsniui įsibėgės, nepaisant nenumatytų neigiamų sukrėtimų“, – pridūrė I. Seahas.

Praėjusių metų augimui įtakos turėjo pagrindinis ekonomikos ramstis – apdirbamoji gamyba, kuri pernai susitraukė 1,5 proc. dėl pagrindinių eksporto prekių, tokių kaip elektronika, gamybos mažėjimo.

JAV prezidento Donaldo Trumpo antradienį paskelbtas pranešimas, kad JAV ir Kinija kito mėnesio viduryje pasirašys dalinį naują prekybos susitarimą, įliejo optimizmo dėl pasaulinės prekybos padėties pagerėjimo šiais metais.

Vasario mėnesį Singapūras turėtų pristatyti savo nacionalinį šių metų biudžetą.

Ministras pirmininkas Lee Hsienas Loongas savo naujametiniame pranešime teigė, kad į biudžetą bus įtraukta parama verslui ir darbuotojams, taip pat priemonės, padedančios namų ūkiams susitvarkyti su pragyvenimo išlaidomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 02 12:46
Spausdinti