Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


VERSLAS
Smulkių įmonių ombudsmenas galėtų veikti Seimo kontrolieriaus tarnyboje
BNS
Marius Morkevičius/ELTA
Kazys Starkevičius.

Lietuvoje siūlant steigti smulkių ir vidutinių įmonių ombudsmeno instituciją ji galėtų veikti Seimo kontrolieriaus tarnyboje, sako Seimo Ekonomikos komitete pirmininkas. Pasak konservatoriaus Kazio Starkevičiaus, tokiu atveju nereikėtų papildomų etatų.

„Nesakyčiau, kad mus reikia didinti etatus. Tai biurokratijos didinimas. Kaip tik reikia pasinaudoti jau esančiomis tarnybomis – kaip pavyzdį paminėsiu Seimo kontrolieriaus tarnybą, viena iš tokių funkcijų ten galėtų atsirasti“, – antradienį spaudos konferencijoje Seime teigė K. Starkevičius.

Jo žiniomis, mažų ir vidutinių įmonių ombudsmenai veikia Lenkijoje, Bulgarijoje, JAV ir Kanadoje.

Pasak Seimo nario, Lietuvoje veikia daugiau nei 101 tūkst. smulkių ir vidutinių įmonių, kuriose dirba maždaug 720 tūkst. žmonių: “Juos turime matyti ir biurokratinius srautus, kurie trukdo verslui, taip pat kiek galima mažinti.“

Tuo metu demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Mogenienė mano, kad mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno institucija galėtų būti reali valstybės parama verslui, turinčiam problemų.

„Ir turinčiam ne šiaip kokių problemų, o turinčiam problemų santykiuose su valdžios institucijomis. Jų yra daug ir jos dažnos. Ir būtent ombudsmeno institucija gali padėti jas išspręsto sistemiškai – ne vieną atvejį kažkokio konkretaus verslo konkrečią problemą, o matant atskirų žmonių problemas suprasti sistemines spragas, kurias reikia pataisyti“, – tvirtino L. Mogenienė.

Seimo Ekonomikos komitetas siūlo sekti Lenkijos pavyzdžiu ir įsteigti tokį ombudsmeną – prieš porą mėnesių komiteto nariai Lenkijoje domėjosi šios institucijos veikla.

Lenkijos ombudsmenai šią savaitę lankosi Seime, kur su komiteto nariais diskutuos apie savo patirtį.

Ombudsmenas yra pareigūnas, įgaliotas tirti biurokratizmu nepatenkintų fizinių ar juridinių asmenų skundus, kontroliuoti jam priskirtos srities institucijų veiklą.

2023 07 18 11:32
Spausdinti