Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 30 d.


ŽINIASKLAIDA
T. Balžekas pasitraukė iš LRT tarybos narių
BNS
Asmeninis archyvas
Tomas Balžekas.

Medijų ir skaitmeninio verslo grupei „Media bitės“ vadovaujantis Tomas Balžekas pranešė pasitraukiantis iš nacionalinio transliuotojo tarybos narių.

„Būna kartais sunku atsisveikinti, bet reikia. Nuo šiandien išeinu iš LRT tarybos narių“, – feisbuke trečiadienį pranešė T. Balžekas.

„Nuo šiol mes būsime kolegos, nemėgstu vadinti žiniasklaidos konkurentais. Tikiu, kad visa žiniasklaida turi platesnius tikslus nei tik eurų ar klikų siekiamybė. Kiek mano galiose, stengsiuosi, kad pasitikėjimas žiniasklaida visuomenėje augtų (tai turime įrodyti darbais), žiniasklaidos žaidėjai būtų vieningesni, ir tikiuosi, visi atrasime tvarų ir ilgalaikį žiniasklaidos veiklos modelį, nepasiduodami trumpalaikėms pagundoms“, – rašo jis.

Konkurencijos taryba šią savaitę nusprendė, jog T. Balžeko verslo grupė ir Estijos bendrovei „Postimees Grupp“ priklausančios naujienų portalą „15min“ ir naujienų agentūrą BNS valdančios įmonės galės būti valdomos bendrai.

Taip pat leista netiesiogiai įgyti įmonių „LT Media Group“, „Baltijos fotografijos linija“ ir „Medipresa“ bendrąją kontrolę.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas liepos 22 d.

Nauja įmonių grupė Lietuvoje ketina veikti „15min Group“ vardu. Užbaigus sandorį 60 proc. „15min Group“ akcijų priklausys „Postimees Grupp“, 40 proc. ir valdymo kontrolė – ligšioliniams „Media bičių“ akcininkams T. Balžekui, Martynui Basokui, Gabrielei Burbienei ir Tomui Bindokui per naujai įsteigtą holdingo įmonę „4 Bees“.

Užbaigus susijungimą, „15min Group“ priklausys naujienų portalas „15min“, naujienų agentūra BNS, žurnalai „Žmonės“, „Laimė“, „Legendos“, „Ji“, naujienų portalas „zmones.lt“ ir mobilioji programėlė „Žmonės“, fotoagentūra „ŽMONĖS Foto“ ir fotoarchyvas „Fotobankas“, taip pat knygų ir periodinių leidinių platinimo įmonė „Medipresa“ bei internetinė knygų išpirktuvė „Perkuknyga.lt“.

LRT taryba yra aukščiausiasis kolegialus organas, vykdantis LRT valdymo ir priežiūros funkcijas bei atstovaujantis visuomenės interesams. Ji prižiūri, kaip yra vykdoma visuomeninio transliuotojo misija, renka generalinį direktorių, tvirtina LRT radijo ir televizijos programų sudėtį, metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų vykdymo ataskaitas, vykdo kitas funkcijas.

T. Balžekas į šią tarybą deleguotas tuometinės prezidentės Dalios Grybauskaitės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 08 25 13:50
Spausdinti