Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.


LIETUVA IR TAIVANAS
„Teltonikos“ įkūrėjas A. Paukštys: taivanietiškų lustų gamybą tikimės pradėti po 5–6 metų
BNS
Lukas Balandis/BNS
A. Paukštys.

Lietuvos daiktų interneto prietaisų gamybos grupei „Teltonika IoT Group“ ir Taivano Pramonės technologijų tyrimų institutui trečiadienį pasirašius 14 mln. eurų vertės sutartį dėl pasidalijimo puslaidininkių lustų technologijomis, šių komponentų gamybą įmonė tikisi pradėti po penkerių–šešerių metų, sako „Teltonikos“ įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys.

„Du su puse metų užtruks projektas ir statybos, po to įrangos supirkimas ir paleidimas, tai iki penkių–šešių metų. Po šešių metų mes turime turėti veikiančius fabrikus“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Paukštys.

„Penki–šeši metai aš matau realybėje, jeigu neužstringame su kažkokiais leidimų statyboms vėlavimais“, – pridūrė jis.

Pasak A. Paukščio, po 10 metų pradėjus veikti dideliam „Teltonikos“ technologijų parkui Vilniuje, Liepkalnio gatvėje, 61 hektaro teritorijoje, bendrovės eksporto apimtys pasiektų 9–10 mlrd. eurų, o tai sudarytų apie 5 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Po dešimt metų veikiant fabrikui, Lietuvai tai kainuos 5 procentus BVP. Todėl kiekvieni pavėluoti metai yra labai brangūs, todėl reikėtų kuo greičiau padaryti gyvą šį projektą, kad jis startuotų ir čia dirbtų aštuoni tūkstančiai darbuotojų“, – teigė A. Paukštys.

„Po dešimt metų veikiant šiam parkui pilnu pajėgumu jis turėtų generuoti apie 9–10 milijardų eurų eksporto“, – pridūrė jis.

2023 01 18 14:11
Spausdinti