Meniu
Prenumerata

sekmadienis, lapkričio 27 d.


AUTOMOBILIŲ PRAMONĖ
„Toyota“ uždaro gamyklą Rusijoje, darbuotojus atleis
BNS
Unsplash

Japonijos automobilių pramonės gigantė „Toyota Motor Corporation“ uždarys savo gamyklą Sankt Peterburge, rašo Rusijos verslo leidinys „Kommersant“, remdamasis savais šaltiniais.

Anot jo, toks sprendimas priimtas „Toyota“ skelbiant, jog „ritmingas komponentų tiekimo į Rusiją atnaujinimas neįmanomas“.

Gamykla bus užkonservuota, o Sankt Peterburgo valdžios institucijoms artimas šaltinis leidiniui teigė, jog šie gamybos aktyvai kartu su juos valdančia Japonijos korporacijos antrine įmone abipusiu susitarimu gali būti parduoti. Kitas šaltinis teigė, jog „Toyota“ automobilių gamyba šioje įmonėje nebus atnaujinta.

2007-aisiais pradėjusios veikti gamyklos metinis pajėgumas – 100 tūkst. automobilių per metus. Joje buvo gaminami RAV4 ir „Camry“ modeliai.

„Kommersant“ tvirtina, kad „Toyota“ nori „normaliai“ išsiskirti su šios gamyklos ir padalinio Maskvoje darbuotojais – jiems bus pasiūlytos padidintos išeitinės išmokos.

„Toyota“ automobilių eksportą į Rusiją nutraukė ir gamyklą Sankt Peterburgo sustabdė kovo pradžioje – praėjus apytikriai savaitei nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.

2022 09 23 14:37
Spausdinti