Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 22 d.


MOKESČIŲ REFORMA
V. Janulevičius: mokesčių reformą reikėtų atidėti
BNS
Dainius Labutis/ELTA
Vidmantas Janulevičius.

Šalies ekonomikai šiemet patiriant recesiją Vyriausybės parengta mokesčių reforma pablogintų šalies investicinį klimatą, todėl ją reikėtų atidėti, sako Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Jo teigimu, tam pritaria ir kitos verslo bei darbdavių organizacijos.

„Jeigu mokesčių reforma yra pateikiama taip, kad arba viskas, arba nieko, tai mūsų visos verslo organizacijos (...) visgi pasisako, kad jeigu viskas arba nieko – geriau dabar nieko, atidėti tą reformą, nes jos įvedimas tiesiog pablogintų sparčiai investicinį klimatą Lietuvoje“, – po prezidento Gitano Nausėdos susitikimo su Seimo, Vyriausybės, Lietuvos banko (LB), darbuotojų ir verslo atstovais penktadienį žurnalistams sakė V. Janulevičius.

„Mūsų noras yra Lietuvoje išlaikyti kuo daugiau lietuviško kapitalo, kad jis neišeitų į kitas šalis, lygiai taip pat, kad užsienio kapitalas toliau važiuotų į Lietuvą, nes jeigu jis važiavo su dabartinėmis paskatomis, tikėtina, kad padidinus mokestinę naštą jis sustos“, – pridūrė LPK prezidentas.

Pasak V. Janulevičiaus, Lietuvos pramonei reikia paskatų investuoti bei supaprastintos ir nesuvaržytos prieigos prie kapitalo.

„Investicijos, paskatos investuoti, kad kapitalas neišvažiuotų iš Lietuvos, o būtent liktų – tai yra tie siekiai, kurių mes norime, kad Lietuva liktų ta pati pramoninė valstybė, bet kad šiandien nebūtų pasirinktos kitos jurisdikcijos, kurios siūlo žymiai lengvesnes sąlygas – tiek Europos Sąjungos viduje, tiek už jos ribų, kalbu apie Jungtines Amerikos Valstijas“, – teigė V. Janulevičius.

„Prieiga prie kapitalo Lietuvoje yra viena iš blogiausių Europos Sąjungoje, nepaisant to, kad pati valstybė yra viena mažiausiai įsiskolinusių, tada žmonės ir verslas yra vieni mažiausiai įsiskolinusių, bet paskolų kaštai yra vieni iš aukščiausių. (...) Mes ir klausiame, kad prieiga prie kapitalo būtų supaprastintas dalykas, kad tai nebūtų suvaržyta biurokratinėmis kliūtimis ir greitis yra vienas iš kertinių dalykų“, – kalbėjo LPK prezidentas.

Šią savaitę Vyriausybei ir visoms Lietuvos politinėms partijoms adresuotame laiške verslo organizacijos prašė atidėti su mokesčių reforma susijusių įstatymų priėmimą ir siūlė juos tobulinti.

Laiške, kurį pasirašė Investuotojų forumas, Lietuvos pramonininkų, verslo bei darbdavių konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, nurodyta, kad Vyriausybės siūloma mokesčių reforma padarys neišvengiamą žalą investiciniam Lietuvos klimatui, pakenks ekonomikos vystymuisi bei gyventojų gerovei.

2023 05 19 13:35
Spausdinti