Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 30 d.


„TERŠĖJAS MOKA“
V. Sinkevičius: didinant taršos mokesčius, reikėtų mažinti kitus
BNS
Fotobankas
Virginijus Sinkevičius.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO) pasiūlius Lietuvai didinti aplinkosaugos mokesčius, už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras sako, kad Europa laikosi požiūrio, kad mokesčius reikia subalansuoti – didinant vienus reikėtų mažinti kitus.  

Virginijaus Sinkevičiaus teigimu, Europos Komisija (EK) mano, jog jei valstybė laikosi principo „teršėjas moka“ ir didina taršos mokesčius, kartu reikėtų sumažinti kitus, pavyzdžiui, darbo mokesčius. „Tai turi būti subalansuota (...) Galbūt tuomet mažinti mokesčius, susijusius su darbo santykiais, tai yra galimybė. Tačiau einant prie bet kokių mokestinių pakeitimų – jie turi būti gerai parengti ir išdiskutuoti“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė V. Sinkevičius.

Anot jo, neracionalūs mokesčiai gali pakenkti bendrai sistemai, o Lietuva, siekiant žalesnės ekonomikos, turi ir kitų rezervų. „Pavyzdžiui, savivaldybių ir miestų viešojo transporto klausimas ir žalieji viešieji pirkimai. Tai galėtų būti lengvesnis kelias nei mokesčiai, kurie ateityje galėtų būti, bet vėlgi, kaip minėjau, jie turėtų būti itin gerai parengti“, – pabrėžė eurokomisaras.

EBPO šią savaitę paskelbtoje ataskaitoje Lietuvą ragino sumažinti subsidijas iškastiniam kurui ir įvesti CO2 mokestį. Organizacijos vadovas Angelis Gurria kritikavo požiūrį, kuomet valstybės prisiima aplinkosauginius įsipareigojimus, ratifikuoja Paryžiaus susitarimą, tačiau vėliau neapmokestina CO2 emisijų. Jis tvirtino pasisakantis už „didelę kainą emisijoms“.

EBPO ataskaitoje teigiama, kad Lietuvoje ekonominės veiklos daroma įtaka aplinkai yra „reikšminga“, tačiau CO2 emisijų apmokestinimas nesiekia EBPO vidurkio. Organizacija pabrėžia, kad Lietuva „turi tapti žalesne“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 27 13:49
Spausdinti