Meniu
Prenumerata

pirmadienis, liepos 4 d.


KRIZĖ
Verslo padėtis per antrąjį karantiną pablogėjo, rodo skolos „Sodrai“ 
BNS

Vienam Lietuvos darbdaviui tenkančios skolos „Sodrai“ pirmaisiais metų mėnesiais pastebimai išaugo į vidaus ir eksporto rinkas orientuotuose statybos ir pramonės sektoriuose. Tikėtina, kad tai labiausiai susiję su antruoju karantino režimu, mano kredito rizikos vertintojai, rašo „Verslo žinios“. 

„Creditreform Lietuvos“ skaičiavimai rodo, kad, lyginant antrąjį karantiną su pirmuoju, darbdaviui tenkanti skola „Sodrai“ išaugo 4,6 karto – nuo 323 eurų pernai balandį iki 1493 eurų šių metų vasarį.

Sausį, palyginti su gruodžiu, skola aptirpo tik 0,1 proc., o vasarį, palyginti su sausiu, jau 4,2 proc.

„Creditreform Lietuvos“ direktorius Saulius Žilinskas sako, kad tai reiškia, kad verslo būklė truputį suprastėjo tiek su eksportu, tiek su vidaus vartojimu susijusiuose sektoriuose. 

„SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas mano, kad Lietuvos verslas 2021-uosius pradėjo liūdnesne gaida.

„Kol nebus imtasi karantino švelninimo sprendimų, nereikėtų tikėtis Lietuvos verslo finansų sveikatos pagerėjimo – ji pagerės tada, kai ekonomikai bus leista lengviau kvėpuoti“, – mano A. Izgorodinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 08 11:41
Spausdinti