Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 19 d.


ILGAS PASITRAUKIMAS IŠ RUSIJOS
„Vičiūnų grupė“ rado pirkėją gamyklai Kaliningrade?
BNS
BNS

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieraus valdoma žuvų bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos grupė „Vičiūnų grupė“ gamyklą Kaliningrado srityje parduoda pirkėjui, susijusiam su Rusijos žuvų ir jūrų gėrybių importuotoju „Unifrost“.

Rusijos leidinys „Kommersant“ galimą pirkėją skelbia remdamasis 2023 metų „Viciunai-Rus“ ataskaita.

Pasak jo, Rusijos vyriausybės užsienio investicijų kontrolės komisija jau pritarė sandoriui, o jis patvirtintas šių metų vasarį.

BNS žiniomis, sandoris galutinai turėtų būti baigtas šią savaitę.

„Vičiūnų grupės“ Marketingo skyriaus vadovė Vilma Veverskė BNS šios informacijos nekomentavo.

„Esame pardavimo procese ir kol procesas neužbaigtas, jo eigos ir detalių komentuoti negalime. Tikimės jūsų kantrybės ir tikrai informuosime“, – BNS teigė V. Veverskė.

„Kommersant“ teigimu, valdančiosios įmonės „Gruppa Okean“ naudai numatoma perleisti reikalavimo teises pagal paskolos ir skolos sutartis, kurių bendra suma siekia 29,4 mln. JAV dolerių ir 1,86 mln. eurų.

„Vičiūnų grupės“ savininkai nuo 2022 metų pavasario, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje, teigia bandantys parduoti verslą Kaliningrado srityje.

Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra yra įtraukusi Lietuvos bendrovę „Vičiūnų grupė“ į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą.

„Vičiūnų grupės“ įmonės Rusijos biudžetui pernai sumokėjo 5,46 mlrd. rublių (55,2 mln. eurų) mokesčių – 10,2 proc. daugiau nei 2022-aisiais, skelbė iniciatyvinė grupė „STOP prekybai rusijoje“.

Vien Sovetsko įmonės „Vičiūnai Rus“ pelnas pernai mažėjo 32,6 proc. iki 1,27 mlrd. rublių (12,8 mln. eurų), o pajamos augo 11,2 proc. iki 18,21 mlrd. rublių (184 mln. eurų).

V. Matijošaitis ir L. Skierius valdo po 50 proc. „Vičiūnų grupės“ valdytojos „VG Holding“ akcijų.

2024 04 08 14:21
Spausdinti