Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 9 d.


PPAR
Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai traukiasi iš LPPARA
ELTA
Marius Morkevičius/ELTA
S. Leonavičius.

Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai (VPPAR) traukiasi iš Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA). Tokį sprendimą sostinės verslą vienijanti organizacija priėmė posėdyje antradienį.

„Posėdyje priimtas nutarimas nutraukti narystę (...) asociacijoje“, – antradienį Eltai patvirtino VPPAR prezidentas Sigitas Leonavičius.

„Be jokių išankstinių nuostatų ar konfliktų tą narystę nutraukėme. Su kitais rūmais dirbsime taip, kaip ir dirbame už Lietuvos ribų, turime įkūrę 14 Europos valstybių rūmų klubą“, – sakė VPPAR vadovas.

Pasak jo, rūmai nusprendė palikti LPPARA, nes per pastaruosius keletą metų pasigedo „kolegialių sprendimų, paritetinio bendravimo“, o su dalimi asociacijos narių „išsiskyrė vertybės“.

„Nematome partnerystės ir per pastaruosius keletą metų pasigendame lyderystės sprendimuose“, – teigė S. Leonavičius.

Rūmų vadovo teigimu, asociacijoje nėra lygiaverčio narių atstovavimo, esą LPPARA „vadovaujasi senąja nuostata, kad dauguma gali valdyti mažumą“.

„Esame juridiniai asmenys ir manome, kad turi būti pagarba, tarpusavio supratimas ir susitarimas vykdyti vienus ar kitus dalykus“, – pažymėjo S. Leonavičius.

Pasak jo, VPPAR toliau dirbs siekdamas atstovauti sostinės regiono verslo interesus, kaip partneriai bendradarbiaus su kitais keturiais Lietuvos prekybos pramonės ir amatų rūmais.

S. Leonavičius dar pažymėjo, jog LPPARA yra „perteklinis organas“.

„Kiekvieni rūmai turi savo aukščiausią organą – asamblėją, toliau tarybą ir prezidentą. Mes visą laiką bendraudavome tiek su Vyriausybe, tiek su užsienio partneriais, tiek su ambasadomis, išvykstamąsias misijas organizuojame. Mums tarpininkas nereikalingas“, – kalbėjo jis.

„Mūsų supratimu, asociacija jau seniai yra perteklinė struktūra. Su rūmais galima tartis ir susitarti kaip partneriais“, – dar pridūrė S. Leonavičius.

Be besitraukiančiųjų Vilniaus rūmų, LPPARA priklauso Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmai.

2023 10 17 15:42
Spausdinti