Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 13 d.


TURIZMAS
Vilniuje užsienio turistų padaugėjo, bet priešpandeminis lygis dar nepasiektas
BNS
Go Vilnius
Vilniaus reklama.

Pernai Vilniuje apsilankė penktadaliu daugiau turistų iš užsienio nei 2022 metais, o bendras sostinės svečių skaičius paaugo 12 proc., skelbia turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Agentūros duomenimis, 2023 metais sostinėje apsilankė 1,191 mln. turistų, iš jų 69 proc. atvyko iš užsienio, o likę buvo vietos gyventojai. Didžioji dalis užsieniečių buvo iš Europos ir JAV.

„Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė tokius rezultatus vertina gerai atsižvelgus į tai, jog Vilnius yra geopolitiškai jautriame regione, Anot jos, priešpandeminis lygis dar nepasiektas.

„Nepaisant to, kad dar nesugrįžome į iki pandemijos matytus turistų srautus, praėjusių metų rodikliai nuteikia optimistiškai, todėl šiemet prognozuojame dar daugiau turistų ir dar didesnę jų sugeneruotą naudą visai miesto ekonomikai“, – teigė D. Aleksandravičienė.

Anot jos, agentūra sieks, jog šiemet turistų skaičius padidėtų mažiausiai 11 proc.

Daugiausia turistų pernai atvyko Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, JAV, JK, Baltarusijos. Svečių iš Lenkijos skaičius per metus padidėjo 58 proc., Vokietijos – 33 proc., JAV – 26 proc., JK – 10 proc., Latvijos – 6 proc.

Pasak agentūros, viešbučių užimtumas 2023 metais siekė 68 proc., vienas užsienietis per dieną vidutiniškai išleisdavo apie 94 eurus.

Pasak agentūros, sostinės pajamos iš turizmo 2023 metais siekė 224 mln. eurų.

2024 03 19 14:14
Spausdinti