Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 15 d.


VIENARAGIAI
„Vinted“ pritraukė dar 250 mln. eurų, įmonė įvertinta 3,5 mlrd. eurų
BNS

Pirmasis ir kol kas vienintelis Lietuvos „vienaragis“, didžiausia Europoje internetinė naudotų drabužių bei aksesuarų prekybos platforma „Vinted“ pritraukė dar 250 mln. eurų investiciją, o įmonė įvertinta 3,5 mlrd. eurų. 

„Manome, kad šis naujas pasiekimas parodė pasitikėjimą mūsų įsipareigojimu žiedinės ekonomikos populiarinimui ir pastangoms kurti verslą, skatinantį daugiau žmonių pirkti ir parduoti naudotus daiktus“, – pranešime sakė „Vinted“ vadovas Thomas Platenga.

F serijos investicijų pritraukimo raundą vedė „EQT Growth“, jame taip pat dalyvavo ir kiti „Vinted“ investuotojai – „Accel“, „Burda Principal Investments“, „Insight Partners“, „Lightspeed Venture Partners“ ir „Sprints Capital“, pranešė „Vinted“.

Lėšas bendrovė ketina panaudoti pletrai į naujas rinkas Europoje ir už jos ribų, taip pat gerinti prekybos platformą, investuojant į saugumo, mokėjimų, pristatymo ir infrastruktūros sritis.

„Vinted“ ir toliau ketina plėsti darbuotojų komandą – numatoma plėsti biurą Berlyne, sustiprinant  inžinerijos, produkto ir kitas komandas.

Prie „Vinted“ valdybos prisijungs „EQT Growth“ partnerė Carolina Brochado.

2008 metais veiklą pradėjusi Lietuvoje, „Vinted“ sparčiai išsiplėtė į visą Europą. Pernai spalį bendrovė prisijungė tokia pat veikla užsiimančią Nyderlandų „United Wardrobe“, o gruodį paskelbė apie pradėtą veiklą Italijoje ir ketinimus dar padvigubinti darbuotojų skaičių.

Startuolio centrinis biuras įsikūręs Vilniuje, su biurais Berlyne, Utrechte ir Prahoje. Bendrovėje šiuo metu dirba per 700 darbuotojų.

„Vinted“ 2019-aisiais tapo pirmuoju Lietuvos „vienaragiu“ – itin sėkmingu startuoliu, kurio vertė viršija 1 mlrd. eurų. Tų metų lapkritį bendrovė pritraukė 128 mln. eurų per investicijų raundą, kurį vedė „Lightspeed Venture Partners“. Jo metu „Vinted“ buvo įvertinta 1 mlrd. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 12 11:24
Spausdinti