Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 16 d.


AVIACIJA
„Wizz Air" plečia lėktuvų bazę Vilniuje
BNS
Fotobankas

Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ ketina plėsti lėktuvų parką Vilniaus oro uoste bei skraidinti iš Vilniaus į Islandijos sostinę Reikjaviką bei Armėnijos sostinę Jerevaną. 

Šiuos planus pristatė „Wizz Air“ prezidentas Robertas Carey'is. Pasak jo, Vilniuje bus laikomas dar vienas bendrovės lėktuvas – jau trečias Lietuvos sostinėje, o nauji skrydžiai bus pasiūlyti nuo gruodžio.    

„Su džiaugsmu pranešame apie vieną naują lėktuvą Vilniuje (...) Skrydžius (į Reikjaviką ir Jerevaną – BNS) pradėsime gruodį“, – kalbėjo R. Carey'is. 

Pasak jo, be naujų krypčių, dažnės skrydžių iš Vilniaus į Londono Lutono oro uostą (nuo septynių iki 10), į Vokietijos Dortmundą (nuo dviejų iki trijų), į Norvegijos Oslo Sandefjordo Torpo oro uostą (nuo trijų iki keturių). 

Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis sako, kad bendrovė nuolat bendrauja su kitomis oro linijomis. Pasak jo, kol kas oro uostai orientuoti į augimą, o aviacija sparčiai grįžta į 2019 metų lygį. 

„Šis įvykis šiandien irgi parodo, kad atsiranda naujų krypčių. Mažėjimo kol kas tikrai nematome, kol kas matome tik augimą. Tai, sakykime, kaskart vis atsiras pranešimų tiek iš mūsų, tiek iš oro vežėjų pusės (...) Jeigu neatsitiks kažkas rudenį ir Europa neįpuls vėl į kažkokius ribojimus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M. Gelžinis. 

„Nes tikrai labai gaila, kad Europa nesugebėjo sukurti burbulo, ką turi Jungtinės Valstijos“, – pridūrė jis. 

Paklaustas, ką prognozuoja aviacijos sektoriui ir kada jis grįš į ikipandeminį lygį, „Wizz Air“ prezidentas  teigė, kad ambicijos yra didelės, tačiau nemažai priklausys ir nuo ribojimų. 

„Turime pamatyti, kas bus žiemą ir kokie bus ribojimai (...) Žmonės nori keliauti (...) klausimas, ar jie galės keliauti“, – kalbėjo R. Carey'is. 

Anot jo, bendrovė neplanuoja keisti kainų strategijos. 

„Wizz Air“ pranešime teigia, kad papildomas lėktuvas per metus skraidins daugiau kaip 340 tūkst. keleivių ir sukurs daugiau kaip 30 naujų darbo vietų.

Įskaitant naująsias kryptis, „Wizz Air“ iš Vilniaus siūlo 24 maršrutus į 16 valstybių.

Viena didžiausių pigių skrydžių bendrovių Europoje gegužę paskelbė, kad 2022 metais pasiūlą Vilniuje išplės iki 28 krypčių ir daugiau nei 60-ies skrydžių per savaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 10 15:24
Spausdinti