Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


Aktualijos
BALTARUSIJA
Per pusmetį į Baltarusiją vyko 230 tūkst. lietuvių, dalį jų bandyta verbuoti
Per pirmąjį šių metų pusmetį į Baltarusiją buvo nuvykę apie 230 tūkst. Lietuvos piliečių, dalį jų bandyta verbuoti, sako Valstybės
Verslas
RUSIJA BALTARUSIJA SANKCIJOS
Dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje įšaldyta daugiau nei 103 mln. eurų
Dėl Rusijai ir Baltarusijai taikomų tarptautinių sankcijų Lietuvoje įšaldyta turto už daugiau nei 103 mln. eurų, skelbia sankcijų įgyvendinimą Lietuvoje
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė: Ukrainos grūdų tranzitas per Lietuvą gali būti ilgalaikis, bet reiktų investuoti (interviu)
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Ukrainos grūdų tranzitas per Lietuvos ir kitų Baltijos šalių uostus galėtų tapti ilgalaikiu ir mažintų
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Paskirstytos bankų solidarumo įnašo lėšos, sankcijos Baltarusijai ir kitos svarbiausios naujienos
Paskirstytos bankų solidarumo įnašo lėšos
Verslas
VERSLAS
Z. Buivydas: Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktų uždarymas padidins verslo naštą
Lietuvai planuojant uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktus, nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas teigia tai apsunkins naštą verslui, kadangi eilės pasienyje su Baltarusija ilgės, jose turės laukti ir į Lietuvą grįžtantys tušti sunkvežimiai.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
ES įvedė sankcijas Baltarusijos pareigūnams dėl susidorojimo su opozicijos atstovais
Europos Sąjunga ketvirtadienį įvedė sankcijas keliems Baltarusijos milicijos, teisingumo sistemos ir kalėjimų pareigūnams dėl susidorojimo su opozicijos atstovais, taip pat žiniasklaidos darbuotojams ir bendrovėms, kaltinamoms Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą rėmimu.
Aktualijos
KRAŠTO APSAUGA
Bus uždaromi du pasienio su Baltarusija punktai
Reaguojant į „Wagner“ grupuotės samdinių persikėlimą į Baltarusiją, Lietuva planuoja uždaryti du iš šešių pasienio kontrolės punktų su šia kaimyne, penktadienį patvirtino vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.
Aktualijos
LIETUVA
Grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui pripažinti daugiau kaip 1 tūkst. baltarusių ir rusų
Nuo praėjusių metų pabaigos įvedus specialų klausimyną Rusijos ir Baltarusijos piliečiams keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui buvo pripažinti 1164 baltarusiai ir rusai, penktadienį pranešė Migracijos departamentas.
Aktualijos
GRĖSMĖS
G. Nausėda Lenkijoje: reikia ruoštis uždaryti sieną su Baltarusija, jei situacija blogėtų
Lenkijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vilnius, Varšuva ir Ryga turi būti pasiruošusios kartu uždaryti sieną su Baltarusija, jei dėl „Wagner“ samdinių saugumo situacija blogėtų.
Aktualijos
GRĖSMĖS
Lietuva ir Lenkija: Baltarusijoje šiuo metu yra 4 tūkst. „Wagner“ samdinių
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis tvirtina, kad Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų yra arti Lietuvos ir Lenkijos teritorijos.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Pateikti nauji įrodymai apie Baltarusijos vyriausybės nusikaltimus prieš Ukrainos vaikus
Baltarusijos opozicijos atstovas Pavelas Latuška perdavė Ukrainos valdžiai papildomų įrodymų, kad Aliaksandro Lukašenkos režimas Baltarusijoje pažeidė Ukrainos vaikų teises.
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Karinis perversmas Nigeryje, nauji nemalonumai D. Trumpui ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių liepos 28-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. ECB rugsėjį gali nuspręsti pristabdyti palūkanų normų kėlimą Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas
Aktualijos
LIETUVA IR BALTARUSIJA
Dėl Astravo atominės elektrinės antro bloko paleidimo Lietuva įteikė notą Baltarusijai
Baltarusijai pradėjus antrojo Astravo atominės elektrinės bloko energetinį paleidimą ir padidinus jo galią, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) Minskui įteikė
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
G. Nausėda: NATO durys yra atviros, tačiau reikia padėti jas rasti
NATO susitikimo metu Vilniuje Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, atsakydamas į žurnalistų klausimus, sakė, kad reikia kartoti mantrą, kad NATO durys yra atviros, tačiau Aljansas turėtų nurodyti, kaip jas rasti. Jo teigimu, vienybė turi būti produktyvi, o NATO susitikimas Vilniuje gali tapti to pavyzdžiu.
ŽYMA
BALTARUSIJA