Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 14 d.


Pasaulis
JAV
J. Bidenas: neigdami rinkimų rezultatus respublikonai atveria „kelią į chaosą“
Prieš kitą savaitę vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį perspėjo šalies rinkėjus, kad demokratijos ateičiai iškilo pavojus.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas: V. Putinas yra „nepaprastai sunkioje padėtyje“
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas yra „nepaprastai sunkioje padėtyje“ Ukrainoje ir kad jam nebeliko daug galimybių, tik bandyti brutaliai priversti civilius pasiduoti.
Pasaulis
JAV
Pergalės rinkimuose atveju JAV respublikonai sako neskirsiantys neribotos paramos Ukrainai
Jungtinių Valstijų respublikonai antradienį pareiškė neišrašysiantys „tuščio čekio“ karo draskomai Ukrainai, jei per kadencijos vidurio rinkimus jiems pavyks pasiekti laukiamų rezultatų ir perimti Atstovų Rūmų kontrolę.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas svarbiausiu kadencijos vidurio rinkimų klausimu kelia kovą dėl abortų
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pažadėjo svarbiausiu savo prioritetu iškelti įstatymą dėl teisės į abortus visoje šalyje įtvirtinimo, jei demokratai laimės sunkią kadencijos vidurio rinkimų kovą.
Pasaulis
JIE PASIRINKO RUSIJĄ
J. Bidenas „iš naujo įvertins“ JAV santykius su Saudo Arabija
JAV prezidentas Joe Bidenas ketina „iš naujo įvertinti“ JAV santykius su Rijadu, antradienį pranešė Baltieji rūmai, Saudo Arabijos vadovaujamai Naftą eksportuojančių valstybių organizacijai (OPEC) pasirinkus palaikyti Rusiją ir sumažinti naftos gavybą.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas sako tikintis, kad rinkimuose gali vėl įveikti buvusį prezidentą D. Trumpą
JAV lyderis Joe Bidenas antradienį pareiškė esąs įsitikinęs, kad gali įveikti savo pirmtaką Donaldą Trumpą artėjančiuose 2024 metų prezidento rinkimuose, nors pripažino, kad ir jam vadovaujant šalis gali nugrimzti į recesiją.
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
J. Bidenas: V. Putinas „klaidingai apskaičiavo“ Rusijos galimybes okupuoti Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė manantis, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas yra normaliai racionalus, bet labai neteisingai įvertino Ukrainos okupacijos perspektyvas.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
JAV gynybos sekretorius žada padėti Taivanui „išvystyti gebėjimą apsiginti“
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas sekmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos padės Taivanui „išvystyti gebėjimą apsiginti“ nuo Kinijos invazijos, tačiau nepakartojo prezidento Joe Bideno pažado atsiųsti karių į salą.
Pasaulis
COVID-19
J. Bidenas: JAV „baigėsi“ koronaviruso pandemija
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį parodytame televizijos interviu pareiškė, kad koronaviruso pandemija Jungtinėse Valstijose baigėsi.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
J. Bidenas patvirtino, kad JAV pasirengusios ginti Taivaną invazijos atveju
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos gintų Taivaną per potencialią Kinijos invaziją, nors Baltieji rūmai patikino, jog Vašingtono politika šiuo klausimu išlieka nepakitusi.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas įspėja V. Putiną nenaudoti Ukrainoje cheminių ar branduolinių ginklų
JAV prezidentas Joe Bidenas įspėja Rusijos lyderį Vladimirą Putiną nenaudoti cheminių ar taktinių branduolinių ginklų po rimtų pralaimėjimų Ukrainoje.
Pasaulis
ZAPORIŽIOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ
JAV perspėjo Maskvą nenukreipti Ukrainos atominės elektrinės energijos
Vašingtonas ketvirtadienį perspėjo Rusiją nenukreipti Zaporižios atominės elektrinės Ukrainoje energijos, Kyjivui paskelbus, kad jėgainė buvo atjungta nuo tinklo.
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
J. Bidenas: JAV suteiks Ukrainai dar beveik 3 mlrd. dolerių vertės karinės pagalbos paketą
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį paskelbė, kad jo šalis suteiks dar beveik 3 mlrd. dolerių vertės karinę pagalbą Ukrainai, mininčiai savo Nepriklausomybės dieną ir Rusijos invazijos pradžios šešių mėnesių sukaktį.
Sportas
KREPŠINIS
Buvusi NBA žvaigždė D. Rodmanas ketina vykti į Rusiją padėti įkalintai B. Griner
Buvusi JAV krepšinio žvaigždė Dennisas Rodmanas ketina vykti į Rusiją ir siekti, kad būtų paleista ten įkalinta amerikietė krepšininkė Brittney Griner, sekmadienį pranešė televizija „NBC News“.
Pasaulis
JAV
JAV Senatas priėmė J. Bidenui svarbų klimato ir sveikatos apsaugos išlaidų planą
Po pusantrų metų trukusių įtemptų derybų ir naktinio debatų maratono JAV Senatas sekmadienį patvirtino plataus užmojo prezidento Joe Bideno kuruotą klimato, mokesčių ir sveikatos apsaugos planą, atnešusį reikšmingą politinę pergalę valstybės vadovui prieš svarbius kadencijos vidurio rinkimus.
ŽYMA
BIDENAS