Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 28 d.


Pasaulis
KINIJA
Kinijoje pagyvenę pacientai, sergantys COVID-19, užpildė didžiųjų miestų ligoninių palatas
Kinijai kovojant su didėjančiu COVID-19 atvejų skaičiumi, Pekinas ketvirtadienį pranešė, kad į didžiųjų šalies miestų ligoninių palatas plūsta pagyvenę pacientai.
The Economist
KINIJA PRIEŠ COVID-19
Dėl vis mažiau rezultatyvios Kinijos COVID-19 strategijos Xi Jinpingas lieka be gerų variantų
Atlaisvinsi suvaržymus, pasipils mirtys. Imsiesi griežtai, neatlaikys ūkis. Pavarčius lapkričio 29-osios numerį, oficialaus Komunistų partijos ruporo „People’s Daily“ skaitytojams galėjo kilti
Aktualijos
COVID-19
Gyventojai vangiai skiepijasi antrąja sustiprinančia doze nuo COVID-19
Lietuvos gyventojai „blogai skiepijasi“ antrąja sustiprinančia vakcinos nuo koronaviruso doze, pripažįsta sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Pasaulis
KINIJA
Švelnindama viruso kontrolę Kinija išjungia svarbią COVID-19 sekimo programėlę
Kinija pirmadienį pranešė atsisakysianti programėlės, kuri naudojama žmonėms, turėjusiems kontaktą su COVID-19, atsekti.
Pasaulis
AZIJA
TVF vadovė giria Kinijos „ryžtingą“ sprendimą atsisakyti „nulinės“ COVID-19 politikos
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė giria „ryžtingą“ Kinijos sprendimą atsisakyti griežtos „nulinės“ COVID-19 politikos.
Pasaulis
AZIJA
Kas pasikeitė Kinijai sušvelninus griežtas kovos su COVID-19 taisykles
Kinija trečiadienį sušvelnino savo griežtas kovos COVID-19 taisykles po to, kai šie apribojimai sukėlė platų visuomenės nepasitenkinimą ir smogė antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai.
Pasaulis
AZIJA
Po protestų Kinija kalba apie griežtos COVID-19 politikos švelninimą
Kinijos vyriausioji pandemijos valdymo pareigūnė ir keli miestai pranešė, kad gali būti sušvelninta griežta nulinės COVID-19 tolerancijos strategija po visoje šalyje vykusių protestų, kuriuose buvo reikalaujama nutraukti užsidarymus ir suteikti daugiau politinės laisvės.
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
E. Musko „Twitter“ panaikino COVID-19 dezinformacijos ribojimus
Socialinis tinklas „Twitter“ pranešė, kad nustojo vykdyti politiką, kuria siekiama užkirsti kelią su COVID-19 susijusios dezinformacijos plitimui, naujajam platformos savininkui Elonui Muskui, anksčiau konfliktavusiam su JAV pareigūnais dėl pandemijos saugumo taisyklių, toliau pertvarkant turinio moderavimo politiką.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
Pasaulis
KINIJA
Po protestų Kinijoje Sindziangas švelnina kai kurias kovos su COVID-19 priemones
Kinijos vakariniame Sindziango regione pirmadienį sušvelninti kai kurie dėl COVID-19 jo sostinėje Urumči įvesti apribojimai – po to, kai šiame mieste žmonių aukų pareikalavęs gaisras sukėlė protestus visoje šalyje.
Pasaulis
KINIJA
Kinija suėmė BBC žurnalistą, nušvietusį protestus prieš COVID-19 apribojimus
IQ Tema
VYRIAUSYBĖS PUSIAUKELĖ
Krizių maratonas: Vyriausybė pasiekė pusiaukelę. Kaip jai sekėsi?
Prieš dvejus metus prisiekusi dešiniųjų Vyriausybė pasiekė kadencijos vidurį. Kaip sekėsi ministrų kabinetui ir atskiriems jo nariams, aiškinosi ir analizavo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius ir žurnalo apžvalgininkės Agnė Piepaliūtė ir Liepa Žeromskaitė.
Pasaulis
KINIJA
Kinija švelnina COVID-19 ribojimus: trumpina karantiną, atšaukia skrydžių draudimus
Penktadienį Kinija paskelbė sušvelninanti kai kuriuos griežtus COVID-19 apribojimus, sutrumpindama karantino laikotarpį atvykstantiems keliautojams nuo 10 iki 8 dienų ir atsisakydama skubių skrydžių maršrutų uždarymų.
IT ir transportas
AIRIJA
„Ryanair“ pranešė apie pelningą pirmąjį pusmetį
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pirmadienį pranešė apie pelningą pirmąjį finansinių metų pusmetį, aviacijos sektoriui atsigaunant nuo COVID-19 pandemijos padarinių.
The Economist
NUOTEKOS – DUOMENŲ ŠALTINIS
Kaip COVID-19 paskatino vyriausybes analizuoti kanalizacijos turinį
Stebint nutekamuosius vandenis galima gauti informacijos apie ligas, narkotikus, vaistus ir net sprogstamąsias medžiagas
ŽYMA
COVID-19