Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 23 d.


Pasaulis
PRANCŪZIJA IR KINIJA
Pekine derybų susitiko E. Macronas ir Xi Jinpingas
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį Pekine susitiko su Kinijos kolega Xi Jinpingu, Prancūzijos vadovui siekiant atkalbėti Kiniją nuo paramos Rusijos invazijai į Ukrainą.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusijos valstybinė žiniasklaida: Kremliuje prasidėjo Xi Jinpingo ir V. Putino derybos
Antradienį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas atvyko į Kremlių oficialių derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, vaizdus transliavo Rusijos valstybinė televizija.
Pasaulis
KARO ĮTAKA
JT ir Rusija derasi dėl Ukrainos grūdų iniciatyvos
Jungtinės Tautos ir Rusija pirmadienį pradėjo derybas dėl Ukrainos grūdų eksporto susitarimo, kuris padėjo sušvelninti pasaulinę maisto krizę, kilusią dėl Maskvos invazijos į kaimyninę šalį, pratęsimo.
Pasaulis
G 20
JAV derybose su Rusija J. Borrellis mato „nedidelį pagerėjimą“
Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis penktadienį sakė matantis „nedidelį pagerėjimą“ diplomatijoje su Maskva, kai per Didžiojo dvidešimtuko (G 20) šalių susitikimą įvyko retos JAV ir Rusijos derybos.
Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Kremlius sako, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikai Ukrainoje, kritikuoja naujas sankcijas
Kremlius pirmadienį apsvarstė Kinijos pasiūlymą dėl politinio sprendimo Ukrainoje, tačiau pareiškė, kad „šiuo metu“ nėra sąlygų taikiai išspręsti konfliktą.
Aktualijos
VILNIUS
Viešojo transporto vairuotojų streikas Vilniuje tęsiasi, toliau vyks derybos
Penktadienį toliau tęsiasi bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) vairuotojų streikas, įmonės ir darbuotojų profsąjunga žada derėtis toliau.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos prezidentūra: derėjimasis su Maskva būtų kapituliacija
Pasaulis
G 20
Indonezijos lyderis: derybos dėl G 20 deklaracijos buvo „labai sunkios“
Indonezijos prezidentas trečiadienį sakė, kad derybos dėl bendros Didžiojo dvidešimtuko (G 20) viršūnių susitikimo deklaracijos buvo labai sunkios, tačiau pasveikino lyderių susitarimą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis užsimena apie galimybę derėtis su Rusija pagal Ukrainos sąlygas
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis itin svarbių JAV rinkimų išvakarėse užsiminė apie taikos derybų su Rusija galimybę, nors anksčiau atsisakydavo derėtis su Vladimiru Putinu.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: Paryžius ir Berlynas nerodo noro tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Prancūzija ir Vokietija nerodo „jokio noro“ tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms, ir gyrė Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasiūlymą surengti derybas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
E. Macronas gina dialogą su Rusija – ragina užbaigti karą Ukrainoje derybomis
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį gynė savo politiką palaikyti dialogą su Rusija, nepaisant Maskvos surengtos invazijos į kaimyninę šalį.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Nausėda: Rusijos karas Ukrainoje bus išspręstas kovos lauke
Rusijos Ukrainoje pradėtas karas bus išspręstas kovos lauke, o ne prie derybų stalo, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
R. T. Erdoganą priėmęs V. Putinas reiškia viltį dėl ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Turkijos lyderiui Recepui Tayyipui Erdoganui pasakė, jog viliasi pasirašyti susitarimą dėl prekybinių ir ekonominių ryšių stiprinimo.
Pasaulis
DERYBOS
Rusija sako esanti pasirengusi aptarti su JAV galimą apsikeitimą kaliniais
Maskva pasirengusi su Vašingtonu aptarti prezidentų lygiu galimą apsikeitimą kaliniais, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras, ankstesnę dieną šalies teismui pripažinus amerikiečių krepšinio žvaigždę Brittney Griner kalta dėl narkotikų kontrabandos.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
ES šalys leido Albanijai ir Šiaurės Makedonijai pradėti narystės derybas
Europos Sąjungos šalys pirmadienį susitarė pradėti derybas dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į Bendriją, kai Skopjė išsprendė užsitęsusį ginčą su Bulgariją.
ŽYMA
DERYBOS