Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 8 d.


IQ Tema
1958–1967 m.: chruščiovkės, Leonidas Brežnevas ir elektra
Valstybės sėkmė gali būti matuojama tuo, kaip kokybiškai ji reflektuoja praeitį, kaip ryžtingai kuria dabartį ir tiki ateitimi.
IQ Tema
Susitarti ir nesiblaškyti
Atsakymų, kaip spręsti energetikos problemas, Lietuva turėtų ieškoti pas šiaurės kaimynes
Komentarai
Vieno euro krizė
Aistros dėl bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pasiūlymo visiems buitiniams elektros vartotojams įvesti 1 euro mėnesinį abonementinį mokestį ir truputį sumažinti kainą už kilovatvalandę, Energetikos ministerijos garsiai išreikšti protestai, kategoriška premjero nuomonė prieš, argumentai dėl socialinio tokio pasiūlymo nejautrumo ir galų gale ESO atsitraukimas labai gerai iliustruoja, koks fragmentiškas požiūris į energetiką vyrauja Lietuvoje.
Verslas
Prognozė: naftos era nesibaigė
Nors naftos pramonei prognozuojama liūdna pabaiga, degalų gamintojų vis daugėja, o konkurencija stiprėja. Dėl to naftos perdirbėjai turi ieškoti naujų būdų, kaip išgyventi. Apie naftos pramonės ateitį su „PKN Orlen“ vyriausiuoju ekonomistu Adamu Czyżewskiu kalbėjosi Artūras Ketlerius.
The Economist
„Nord Stream 2“ ir vamzdynų politika
Siūlomame Rusijos ir Vokietijos susitarime dėl dujų JAV užuodžia negerą kvapą.
Verslas
„Toshiba“ metiniai rezultatai: milijardiniai nuostoliai su pelno viltimi
Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti Japonijos bendrovė „Toshiba“ pateikė savo veiklos rezultatus, kurių ilgai nenorėjo atskleisti. Kaip ir spėta, jų būta didelių – paskutiniai finansiniai metai kompanijai atnešė 8,8 mlrd. JAV dolerių nuostolį.
Aktualijos
Lenkijos ministras: rusiškų dujų mums greitai gali išvis nebereikėti
Aktyvi energetikos politika Lenkijoje duoda vaisių – šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad ateityje dujas iš Rusijos pirktų tik mažesne kaina.
Aktualijos
Į Krymą turbinas gabenusiems rusams „Siemens“ nenori tiekti įrangos
Penktadienį Vokietijos įmonė „Siemens“, pranešė sustabdysianti įrangos tiekimą toms įmonėms, kurias kontroliuoja Rusijos valstybė. Į sąrašą pateko „Inter RAO“, „Gazprom energoholding“, „RusHidro“ ir kitos bendrovės. Tokį sprendimą vokiečiai priėmė sužinoję, kad jų gamybos dujų turbinos buvo nelegaliai nukreiptos į Kryme statomą šiluminę elektrinę.
Aktualijos
Seime siūloma praplėsti PVM lengvatą visų rūšių kurui
Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata, iki šiol taikyta tik centralizuotai šilumai, turėtų būti taikoma visų rūšių kurui, siūlo Seimo socialdemokratai.
Aktualijos
Latviai neblokuos Astravo AE elektros importo, siekia bent dviejų jungčių su Lenkija
Du aukšti Latvijos pareigūnai pakomentavo šalies pozicijas dėl energetikos politikos regione. Ilgai besitęsiančiame dispute dėl Lietuvos elektros jungčių su Lenkija, latviai palaiko daugiau nei vienos jungties projektą, ketvirtadienį sakė ekonomikos ministras Arvilas Ašeradenas. Tuo tarpu į Baltarusiją vykstantis kaimynų užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius teigė, kad šalis neatsisako galimybės elektrą importuoti ir iš būsimosios Astravo atominės elektrinės.
The Economist
BRANDUOLINĖ ENERGETIKA
Radioaktyviųjų atliekų laidojimas: iki kito ledynmečio ir ilgiau
Suomija rodo kelią, pradėjusi projektą, kuris turėtų trukti 100 tūkst. metų
NT ir energetika
Dėl vėjo jėgainių Baltijos jūroje susikirto Energetikos ministerija ir įmonės
Vyriausybės siūlymai valstybei atlikti strateginių vietų tyrimus Baltijos jūroje sulaukė vėjininkų kritikos.
ŽYMA
ENERGETIKA