Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 5 d.


Verslas
„TELIA LIETUVA“
G. Kaminskaitė-Salters: aukštos energijos kainos – ir iššūkis, iš galimybė (interviu)
Naująja telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ vadove paskirta Giedrė Kaminskaitė-Salters sako, kad net ir mažėjant energijos kainoms išaugę jos kaštai išliks iššūkiu tiek įmonei, tiek visam telekomunikacijų sektoriui.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Ekspertai: įsigaliojančios dujų kainų „lubos“ – tik formalumas
Trečiadienį įsigaliosianti Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų gruodį sutarta 180 eurų už megavatvalandę (MWh) viršutinė dujų kainos riba tebus formalumas ir energetikos rinkai poveikio neturės, sako BNS kalbinti ekspertai.
Komentarai
Europa kol kas recesijos išvengė, tačiau ar ilgam?
Atslūgus įtampai energetikos rinkoje euro zonos ekonomika praėjusių metų pabaigoje tik per plauką išvengė ekonomikos susitraukimo. Infliacijai atsitraukiant, tarptautinės institucijos gerina
Komentarai
KOMENTARAS
Dalijant 2 GW pyragą, atsirado papildoma porcija galios. Tačiau ar ilgainiui jos užteks?
Po pusę metų trukusios pauzės, įjungta žalia šviesa saulės energetikos plėtrai Lietuvoje. Vis dėlto poreikis investuoti į tinklo plėtrą ir atsisakyti dirbtinių trukdžių išlieka. Istorija su 2 GW kvota tik išryškino poreikį valstybei investuoti į tinklo plėtrą.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: „Leopard“ perdavimas Ukrainai, Vilniaus gimtadienis ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausių sausio 25-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Segalovičienė: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: Lietuva prašo EK tarpininkauti derybose su Švedija dėl elektros „viršpelnių“
Lietuvai su Švedija derantis dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis, Vilnius kreipėsi į Europos Komisiją (EK) dėl tarpininkavimo derybose, sako
The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Aukštos energijos kainos kenks bendrovėms ir vartotojams
Rusijos invazijos Ukrainoje padarinys – tai ilgas tunelis be šviesos gale energijos vartotojams. Vakarų sankcijos ir Rusijos apribota pasiūla lėmė spaudimą pasaulinėje naftos ir dujų prekyboje, kuri jau prieš tai patyrė įtampą dėl staigiai atsigavusios paklausos po pandemijos ir ilgus metus vyravusių nepakankamų investicijų į naują gavybą. Teoriškai 2023-ieji atrodo palankiau. Rusija rado kitus pirkėjus savo naftai ir dujoms, kurių Vakarų šalys nebepageidauja. Europa greičiausiai turi pakankamai dujų atsargų dabartinei žiemai pergyventi, o iki kito šaltojo sezono ji turės daugiau terminalų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniams priimti ir taps mažiau priklausoma nuo vamzdžiais tiekiamų rusiškų dujų. Vis dėlto tikėtina, kad energijos rinkos vėl užsiliepsnos. Matomos trys rizikos.
Pasaulis
ENERGETIKA
Vokietija atidarė antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų terminalą
Vokietija savaitgalį atidarė savo antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, kuris buvo pastatytas didžiausiai Europos ekonomikai siekiant atsikratyti priklausomybės nuo rusiškų energijos šaltinių.
The Economist
PASAULIS 2023. APŽVALGA
Sandėris su velniu: nauja energetikos sistema pareikalaus nepatogių kompromisų
2022 m. Europoje ir didžiojoje pasaulio dalyje energijos šokas sukėlė chaosą ir paskatino infliaciją, padidino recesijos tikimybę. 2023 m. pasaulis
Komentarai
KOMENTARAS
Erdvės elektros kainoms mažėti yra
Lietuvoje pagamintos elektros energijos užtenka tik trečdaliui gyventojų ir įmonių poreikio patenkinti. Šiuo požiūriu Europoje rikiuojamės paskutiniai, kompaniją mums palaiko
NT ir energetika
ENERGETIKA
R. Pocius: kitą pusmetį visuomeninė elektros kaina gali šiek tiek padidėti
Visuomeninė elektros kaina, nuo sausio išaugusi du kartus, antrąjį šių metų metų pusmetį gali išlikti panaši arba dar kiek padidėti, sako elektros rinkos reguliatoriaus vadovas.
Verslas
2023-IEJI
Svarbiausi Lietuvos ekonomikos ir verslo įvykiai 2023-aisiais
Prasidėjus naujiems metams, BNS pristato svarbiausias numatomas ekonomikos prognozes, verslo įvykius bei įgyvendinamus strateginius projektus 2023-aisiais.
Verslas
APKLAUSA
Didžioji dalis lietuvių mano, kad energijos kainos paveikė jų perkamąją galią
87 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad kylančios energijos kainos turėjo įtakos jų perkamajai galiai. Europos Sąjungoje (ES) su tuo sutinka 75 proc. piliečių, rodo Eurobarometro apklausos duomenys.
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrai artėja prie susitarimo dėl dujų kainų „lubų“
ES energetikos ministrai pirmadienį siekia proveržio spręsdami sudėtingą gamtinių dujų kainų „lubų“ bloke klausimą, vyraujant nerimui dėl energijos stygiaus ir nepakankamo tiekimo.
ŽYMA
ENERGETIKA