Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 4 d.


The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Viltys dėl popandeminio našumo ir toliau nepasiteisins
Vakcinų nuo COVID-19 išradimas, patvirtinimas ir platinimas 2020–2021 m. paskatino optimizmo dėl ateities bangą. Jei žmonės per kelis mėnesius sukūrė
The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Ką nesena ekonomikos istorija sako apie centrinių bankų pastangas 2023 m. pažaboti infliaciją?
Pinigų politikos srityje yra toks posakis: tik vanagai įleidžiami į centrinių bankininkų rojų. Tarp vyrų ir moterų, kuriems patikėta valdyti jų ūkių pinigus, nusiteikimas suvaržyti per smarkiai augančią ekonomiką – patraukti dubenį su punšu vakarėliui vos įsisiūbavus, kaip teigė vienas Federalinės rezervo sistemos vadovų, yra viena labiausiai vertinamų savybių. Tačiau per visus 20 metų iki pandemijos vyraujančios makroekonomikos problemos daugelyje didelių ūkių buvo chroniškai silpnas augimas ir žema infliacija. Todėl centrinių bankų atstovai neturėjo progų pademonstruoti savo dorybes ir patraukti punšo dubenį.
Finansai ir investavimas
KRIPTOVALIUTŲ RINKA
S. Petry: dauguma kriptovaliutų yra bevertės
Didžiausios pasaulio finansų institucijos pripažįsta blokų grandinės technologijos naudą ir eksperimentuoja su jų praktiniu pritaikymu. Tačiau, pasak Mančesterio universiteto verslo mokyklos („Alliance Manchester Business School“) finansų dėstytojo Stefano Petry, kriptovaliutų rinka dar turi ryškių trūkumų. IQ apžvalgininkė Agnė Piepaliūtė eksperto teiravosi, ar iš aukštumų smingančios kriptovaliutos dar turi vilties pakilti?
Finansai ir investavimas
FINANSŲ SISTEMOS ATSPARUMAS
Lietuvos bankai pasirengę atlaikyti 7,5 proc. ekonomikos nuosmukį
Lietuvos bankai 2022-2023 metais galėtų atlaikyti iki 7,5 proc. šalies ekonomikos nuosmukį, sako Lietuvos banko (LB) vadovas. Pasak Gedimino Šimkaus,
Finansai ir investavimas
ALTERNATYVUS FINANSAVIMAS
Alternatyvūs finansuotojai „Faktoro“ per metus išaugo trigubai
Vienas didžiausių Lietuvoje alternatyvių nebankinių verslo finansuotojų – prekės ženklu „Faktoro“ veikiantis „Taurus fondas“ – per 2021 m. valdomą
Finansai ir investavimas
KRIPTOVALIUTOS
M. Majauskas: numatoma griežtinti kriptovaliutų rinką
Lietuvos valdžia ketina griežtinti kriptovaliutų rinką, panešė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Rusijos rublis po naujausių sankcijų nuvertėjo beveik 30 proc.
Rusijos rublis JAV dolerio atžvilgiu pirmadienį nuvertėjo beveik 30 proc., kai virtinė pasaulio valstybių įvedė naujų, griežtesnių sankcijų Maskvai dėl jos invazijos į Ukrainą.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Kripto yra daugiau nei valiutos
Blokų grandinės programos pakeis interneto ekonomiką, sako „a16z“ vadovaujantysis partneris Chrisas Dixonas ir „Not Boring Capital“ įkūrėjas Packy McCormickas.
The Economist
PASAULIS 2022. VERSLAS
Nauja strategija: kinų bendrovės tyliai didina savo pasaulinės rinkos dalį
Jei viskas klostysis pagal planą, 2022 m. Saro krašto žemėje Vokietijoje statybininkai pradės didžiulės baterijų gamyklos įrengimo darbus. Per metus 24 gigavatvalandžių (GWh) baterijų pagaminsianti gamykla bus ne tik viena didžiausių tokio tipo gamyklų Europoje – ji taps kinų baterijų gamintojų pasaulinės įtakos simboliu. Gamyklą statanti bendrovė „SVolt“ sparčiai didina užimamą rinkos dalį už Kinijos ribų. Panašiai kaip ir kelios kitos Kinijos grupės, tokios kaip BYD ir CATL. Tapti pasauliniais pramonės lyderiais yra svarbaus šalies vyriausybės plano dalis.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Gyvybės ratas: akcijų-memų fenomenas gali likti ilgam
Hienos, grifai, liūtai ir antilopės gnu, puotaujantys prie kelių JAV bendrovių akcijų, – tokį vaizdingą palyginimą 2021 m. sausį pateikė amerikiečių komentatoriaus Thomas Friedmanas. Kalbėdamas apie vaizdo žaidimų pardavėją „Gamestop“, atsidūrusią šios puotos centre, T. Friedmanas teigė, kad jos akcijos kaina galiausiai grįš prie keturių ar penkių dolerių ribos: „Tai gyvybės ratas.“
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Kaldinti greitai ir lėtai: centriniai bankai iš lėto skuba link skaitmeninių pinigų leidybos
Monetų, nukaldintų valdant pirmajam Romos imperatoriui Augustui, averse buvo pavaizduota jo galva, o reverse – inkarą apsivijęs delfinas. Jūrinė emblema atspindėjo mėgstamą imperatoriaus posakį „festina lente“ – „skubėk lėtai“. Trumpai tariant, greičiausias būdas ką nors pasiekti, padaryti tai tinkamai iš pirmo karto.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Duokš penkis, DeFi: decentralizuoti finansai klesti, bet jiems dar teks surasti savo vietą
Ekonomistai, mokslininkai ir paprasti žmonės įprastai mano, kad realioji ir finansų ekonomikos yra atskiros, bet tam tikrą ryšį turinčios sritys. Tai neoklasikinės ekonomikos mokyklos esminė mintis – klasikinė dichotomija, kuri pinigus laiko tikrąsias veiklas dengiančiu „šydu“. Dirbantys realiojoje ekonomikoje augina kviečius, rašo straipsnius ar stato namus. Šalia viso to finansininkai tiesiog perskirsto pinigus. Geriausiu atveju finansavimas įgalina realią veiklą, kuri kitaip negalėtų vykti. Tai akivaizdu, kai suteikiama paskola startuoliui ar išleistomis obligacijomis finansuojamos naujos gamyklos statyboms. Bet tas pats dažnai galioja ir sudėtingesnių finansinių priemonių, pavyzdžiui, biržos sandorių ar išvestinių priemonių, atveju. Šioje srityje 2022-aisiais pamatysime įdomių inovacijų.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Nelaimės signalas: apie įmonių bankrotus 2022 m.
Bendrovių bankrotai bus reti, bet kreditavimui griežtėjant „šiukšlinių“ obligacijų greitai padaugės Rizikingos skolos rinkoje netrūksta eufemizmų. Obligacijos, kurias išleido bendrovės su
ŽYMA
FINANSAI