Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gruodžio 4 d.


Aktualijos
Gražus gestas: Gruziją pavertę Sakartvelu galime ir patys sulaukti panašios dovanos
Gruzija, įgijusi teisę Lietuvoje būti vadinama Sakartvelas, imasi svarstyti ir autentiško lietuviško pavadinimo įteisinimą.
Aktualijos
VLKK patvirtino alternatyvų Gruzijos pavadinimą
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) ketvirtadienį patvirtino alternatyvų Gruzijos pavadinimą – šią šalį galima vadinti ir Sakartvelas.
Aktualijos
Gruzija ar Sakartvelija? Klausimas jau pasiekė ir VLKK
Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) šią savaitę svarstys, ar pritarti Gruzijos originaliam pavadinimui.
Aktualijos
Michailas Saakašvilis nelinkęs sustoti – ketina grįžti į Gruziją
Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis po šios šalies vadovo rinkimų planuoja ten grįžti ir kovoti su esama valdžia.
Aktualijos
M.Saakašvilis ir jo šalininkai į Ukrainą pateko jėga
Gruzijos eksprezidento ir buvusio Ukrainos Odesos srities gubernatoriaus Michailo Saakašvilio bei jo šalininkų veiksmai kertant Ukrainos sieną laikytini ataka prieš šalies valstybingumą, ir kaltininkai privalės už tai atsakyti, pirmadienį pareiškė premjeras Volodymyras Hroismanas.
Aktualijos
Po kovą įvesto bevizio režimo su ES namo laiku negrįžo 3 tūkst. gruzinų
Apie 3 tūkst. Gruzijos piliečių galimai pažeidė bevizio režimo su Europos Sąjunga taisykles – tiek gruzinų viršijo 90 dienų ribą ir namo nebegrįžo. Tiesa, Gruzijos vidaus reikalų viceministras Šalva Chuciišvilis rado galimą paaiškinimą dėl kai kurių iš jų.
Aktualijos
Gruzijos žingsniai narystės NATO link
NATO Parlamentinė Ansamblėja Tbilisyje pirmadienį patvirtino deklaraciją, palaikančią Gruzijos transatlantinę integraciją. Aljanso šalių vyriausybės ragintos suteikti politinę ir praktinę paramą šaliai artėjant prie organizacijos.
Aktualijos
Lietuva pasmerkė rinkimus Pietų Osetijoje
Lietuvos užsienio reikalų ministerija pirmadienį paskelbė nepripažįstanti Pietų Osetijos regione surengtų rinkimų ir pasmerkė Rusijos pastangas įtvirtinti šio Gruzijos regiono aneksiją.
ŽYMA
GRUZIJA