Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 23 d.


The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Artėjančios pasaulio taurės varžybos Indijoje neapsiribos rungtynėmis
Svetimšaliams reformistinis Manmohano Singho 1991 m. biudžetas žymi tą metą, kai Indija atkūrė ryšį su pasaulio ekonomika. Daug indų veikiau
The Economist
PASAULIS 2023. AZIJA
Pietų Azijos ūkiams 2022-ieji buvo sunkūs, bet Indija išlieka prošvaistė
Maža pasaulio kraštų, kurie 2023 m. pasitiks tokios formos kaip Pietų Azija. Prisiminkime, kokie regionui buvo 2022-ieji. Šri Lankoje griuvo ūkis, infliacija pasiekė 70 proc., pradėjo trūkti maisto ir degalų, sukilusi visuomenė iš šalies išvijo prezidentą. Pakistanas balansavo prie finansinių įsipareigojimų nevykdymo ribos, nukentėjo nuo biblinių potvynių, pridariusių 32–40 mlrd. JAV dolerių žalos, ir jam tenka pakęsti amžiną minias kurstančio ekspremjero Imrano Khano, kurio pastangomis šalis darosi nevaldoma, trukdymą.
The Economist
PASAULIS 2023
Storesnis dramblys ir liesesnis drakonas: Indija aplenks Kiniją ir taps daugiausia gyventojų turinčia pasaulio šalimi
Kinija jau šimtus metų yra daugiausia gyventojų turinti pasaulio šalis. 1750 m. joje gyveno maždaug 225 mln. žmonių, t. y.
Verslas
TECHNOLOGIJŲ MILŽINĖ
Indijos reguliuotoja skyrė „Google“ daugiau nei 160 mln. JAV dolerių baudą
Indijos reguliuotoja skyrė „Google“ daugiau nei 160 mln. JAV dolerių baudą, tyrimui parodžius, kad technologijų milžinė piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi vietinėje išmaniųjų telefonų rinkoje.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
I. Ocko: dauguma žmonių yra susirūpinę dėl klimato kaitos
Aplinkos apsaugos fondo vyresnioji klimato mokslininkė llissa Ocko interviu IQ apžvalgininkei Agnei Piepaliūtei tvirtino, kad už klimato kaitą labiausiai atsakinga Kinija, JAV, Indija ir ES, todėl žalioji politika šiuose regionuose neabejotinai bus naudinga visam pasauliui
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kinijos kariai vyks į Rusiją dalyvauti bendrose karinėse pratybose
Kinijos kariai vyks į Rusiją dalyvauti bendrose karinėse pratybose, pranešė kinų gynybos ministerija.
Sportas
FUTBOLAS
FIFA įšaldė Indijos nacionalinės futbolo federacijos veiklą
Tarptautinė futbolo federacija (FIFA) vėlai pirmadienį pranešė įšaldžiusi Indijos nacionalinės futbolo federacijos darbą „dėl netinkamos trečiųjų šalių įtakos“.
Verslas
LIETUVA IR KINIJA
URM: Eksportas į Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria smukusią prekybą su Kinija
Augantis eksportas į Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria sumažėjusį eksportą į Kiniją, remdamasi statistika teigia Užsienio reikalų ministerija.
Pasaulis
AUGANČIŲ EKONOMIKŲ KLUBAS
Alžyras svarsto galimybę prisijungti prie BRICS
Alžyro prezidentas Abdelmadjidas Tebboune\'as pareiškė, kad jo šalis, didžiausia Afrikos gamtinių dujų eksportuotoja, galėtų prisijungti prie BRICS – įtakingo augančių ekonomikų klubo, kuriam priklauso Rusija ir Kinija.
Pasaulis
INDIJA
Indijos prezidente prisaikdinta D. Murmu iš santalų etninės mažumos
Naująja Indijos prezidente pirmadienį prisaikdinta Draupadi Murmu iš marginalizuotos santalų bendruomenės.
The Economist
NAUJA FORMULĖ
Tikėtina, kad šiemet Indija augs sparčiausiai iš didžiųjų pasaulio ūkių
Ar gali plėtra tęstis?
The Economist
KAI DRAUGAI TOKIE
Kodėl gana daug pasaulio šalių nestoja prieš Rusiją
Nepadeda augančios maisto kainos, ne kartą matyta Vakarų veidmainystė ir savanaudiškumas Balandžio 11-ąją virtualiai susitikus dviejų didžiausių demokratinių pasaulio šalių vadovams,
Pasaulis
GYNYBA IR SAUGUMAS
B. Johnsonas: Britanija ir Indija susitarė dėl naujos gynybos ir saugumo partnerystės
Jungtinė Karalystė ir Indija susitarė dėl „naujos ir išplėstos“ gynybos ir saugumo partnerystės, penktadienį viešėdamas Naujajame Delyje sakė britų premjeras Borisas Johnsonas.
Pasaulis
AZIJA
Indija netyčia paleido raketą į Pakistano teritoriją
Indijos karinės pajėgos per klaidą paleido raketą į kaimyninį Pakistaną, penktadienį pranešė šalies Gynybos ministerija ir dėl incidento teigė „nuoširdžiai apgailestaujanti“.
The Economist
PASAULIS 2022. AZIJA
Lėtasis traukinys: geležinkeliai greitai pasieks beveik visus Indijos kampelius
1853 m. britų pagamintas garvežys su 14 nedidelių vagonų išvyko iš laikinos stoties, pastatytos netoli Bombėjaus pusiasalio galo vakarinėje Indijos pakrantėje, ir nupukšėjo 34 kilometrus į šiaurę iki susikirtimo su žemynine dalimi ties Tane. Jaučių traukiamu vežimu tokia kelionė galėjo trukti kelias dienas. Vos po keleto metų naujuoju geležinkeliu jau riedės medvilnė ir skatins augti dinamišką tekstilės sektorių. Bet nepaisant naudos, kuri netrukus turėjo atrodyti akivaizdi, tiesiant pirmąją liniją kilo tokių žiaurių iššūkių, kad nuostabu, jog ta linija apskritai buvo nutiesta. Net 10 tūkst. nepatyrusių darbininkų vargo su novatoriškomis metodikomis svilinant baisiam karščiui ir semiant musonų potvyniams, kad paklotų stabilų pagrindą nuodingų gyvačių knibždančiose pelkėse.
ŽYMA
INDIJA