Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 9 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Ar rinkose įsivyravusi ramybė – apgaulinga?
Per itin permainingą balandį rinkose pagrindiniai JAV akcijų indeksai spėjo ir smukti, ir pakilti keliolika procentų. JAV administracijai atidėjus dalies muitų įsigaliojimą bei pradėjus derybas dėl prekybos susitarimų su pagrindiniais partneriais, į rinkas grįžo optimizmas. Vis dėlto, tikėtis, kad prekybos karo pasekmių nebus, dar gerokai per anksti.
Komentarai
KOMENTARAS
Mėnuo rinkose po „išsivadavimo dienos“ – stabilumo daugiau, bet nerimas liko
Pastarųjų mėnesių įvykiai finansų rinkose investuotojams priminė kelias pagrindines taisykles, kurias dėl ilgus metus užsitęsusio JAV akcijų rinkų ralio norėjosi lengvai ignoruoti. Investicinio portfelio diversifikacija, rizikos valdymas ir disciplina – kertiniai principai, leidžiantys sumažinti neigiamą svyravimų poveikį. Tačiau ką daryti, jei portfelio vertė krenta tiesiog akyse, o neapibrėžtumas išlieka?
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojus toliau neramina prekybos karų poveikis pasauliniam augimui
Finansų rinkos toliau bando įvertinti pasaulinių prekybos trikdžių įtaką ekonomikai. Naujausios prognozės rodo, kad JAV įvesti muitai ir kitų šalių atsakas gali reikšmingai sumažinti pasaulio ekonomikos augimą. Tai prastos žinios visiems. Vis dėlto, didžiausią žalą rizikuoja patirti pati JAV, Kinija ir besivystančios šalys. Europa tuo metu atrodo pajėgi atsverti neigiamą poveikį toliau mažinant palūkanas ir skatinant investicijas į infrastruktūrą.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitų karas pasėjo baimes finansų rinkose: ko tikėtis toliau?
Prekybos karo išprovokuotas išsipardavimas akcijų rinkose tęsiasi. Pastarųjų trijų dienų kritimas savo gyliu prilygsta akcijų rinkų nuosmukiui pandemijos pradžioje ar prasidėjus 2008 m. finansų krizei. Pagrindinis JAV akcijų indeksas „S&P 500“ po pirmadienio prekybos nuo vasarį pasiekto piko buvo susitraukęs beveik 18 proc. Investuotojai akylai stebi tolesnę įvykių eigą: ar šalys eis konfrontacijos keliu, ar sieks susitarti ir išvengti tolesnės eskalacijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojų taikiklyje vis dažniau atsiduria Europos bendrovių akcijos
Rinkose sumaištį toliau kelia JAV prezidento Donaldo Trumpo planai įvesti plataus masto muitus. Tikėtina, kad apie naują muitų bangą turėtų būti paskelbta šiandien, po to greičiausiai lauks atsakomųjų muitų serija. Šis neapibrėžtumas neigiamai veikia JAV rinkų ir visos ekonomikos perspektyvą, bet kiek netikėtai sugrąžino investuotojų susidomėjimą Europos bendrovėmis.
Komentarai
KOMENTARAS
JAV finansų rinkas kausto baimės dėl recesijos: kaip elgtis paprastam investuotojui?
Donaldo Trumpo pergalę JAV prezidento rinkimuose finansų rinkos sutiko su euforija, o akcijų kainas į dar didesnes aukštumas pasiuntė lūkesčiai dėl mokesčių mažinimo ir biurokratinių suvaržymų atlaisvinimo. Investuotojų optimizmas išgaravo susidūrus su politine realybe. Prekybos konfliktai, nuviliantys ekonominiai duomenys ir išaugęs neapibrėžtumas ėmė signalizuoti apie tikėtiną didžiausios pasaulio ekonomikos recesiją.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojų viltis griauna silpnumo ženklai JAV ekonomikoje ir naujojo prezidento įsakai
Pirmasis naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo mėnuo galingiausios pasaulio valstybės poste investuotojus skatina permąstyti lūkesčius ir prielaidas dėl jo politikos poveikio ekonomikai. Be to, ryškėja vis daugiau įtampos židinių pačioje JAV ekonomikoje, kas irgi veikia investuotojų lūkesčius neigiama linkme. Netikėtų galimybių gali atsiverti Europoje dėl silpnesnio euro ir planų smarkiai padidinti investicijas į gynybą.
Komentarai
KOMENTARAS
Kokiems investuotojams skirta investicinė sąskaita?
Visi mokestiniai pakeitimai turi vieną neišvengiamą šalutinį efektą – sukelia žiovulį bandant į juos įsigilinti. Tiktoko laikais išlaikyti dėmesį ir
Komentarai
KOMENTARAS
Alternatyviosios investicijos – ne panacėja, bet portfelio sveikatą pataisyti gali
Diversifikacija yra populiarus investuotojų būdas suvaldyti riziką. SEB banko atliktas tyrimas rodo, jog 77 proc. privačios bankininkystės klientų yra linkę plačiai diversifikuoti savo investicijų portfelį ir naudoti įvairius finansinius instrumentus. Daugiausia klientų dėmesio sulaukia akcijos, obligacijos ir nekilnojamasis turtas, o gilintis į alternatyvių investicijų galimybes yra linkę maždaug 15 proc. respondentų.
Komentarai
KOMENTARAS
Optimizmui rinkose – dvigubas kinų DI startuolio ir D. Trumpo muitų smūgis
Investuotojus šiomis dienomis privertė sunerimti dvi žinios – kinų DI startuolio pasiekimai ir D. Trumpo realybe virstantys pažadai dėl muitų pagrindinėms prekybos partnerėms. Pirmoji žinia gerokai apmalšino investuotojų entuziazmą dėl JAV technologijų milžinių perspektyvų, o antrosios atgarsiai jau spėjo nuvilnyti per visą pasaulį paveikdami įvairių rinko akcijų kainas. Tarp labiausiai nukentėjusių atsidūrė automobilių gamintojų akcijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Investuotojai į 2025 m. įžengė su dideliais lūkesčiais rinkoms
Panašu, kad investuotojai į 2025 m. įžengė tikėdami, jog rizikos ir blogi scenarijai dėl geopolitinių įtampų, prekybos karų ir rinkėjų
Komentarai
KOMENTARAS
IPO rinkos 2025-aisiais: ar daugiau optimizmo atneš ir gausiau sandorių?
2025 metais finansų rinkos pasitinka su daugiau aiškumo ir iš to kylančio optimizmo. Infliacijos rodikliai žemėja, centriniai bankai gali nuosekliai ir palaipsniui mažinti palūkanų normas, dėl to aplinka tampa palankesnė finansiniams sandoriams. Optimizmą palaiko ir daug žadančios dirbtinio intelekto (DI) technologijų įmonių augimo perspektyvos bei skaitmeninės transformacijos pagreitis. Taigi ko tikėtis IPO rinkose šiemet?
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl susidomėjimas ETF Lietuvoje tapo „Google“ tendencija?
Kas bendra tarp socialinių tinklų ir biržoje prekiaujamų fondų (ETF)? Ogi tai, jog investuojančiųjų į ETF skaičius per porą pastarųjų dešimtmečių augo panašia eksponentine kreive kaip socialinių tinklų vartotojų bendruomenės. Technologijos pakeitė ir kaip mes bendraujame, ir kaip investuojame. Ne veltui pernai vienas iš dažniausiai Lietuvoje į „Google“ paieškos sistemą įvedamų klausimų buvo „kas yra ETF?“.
Komentarai
KOMENTARAS
Derlingi 2024-ieji finansų rinkose
2024 metai į finansų rinkų istoriją nuguls kaip vieni sėkmingiausių metų investuotojams. JAV akcijų indeksas „S&P 500“ šiemet jau yra pakilęs apie 27 proc., dviženkles grąžas generuoja ir daugelio kitų regionų akcijų indeksai. Paskatinti optimizmo, kad pasaulio ekonomikai pavyko išvengti kietojo nusileidimo scenarijaus, o centriniai bankai pradėjo mažinti palūkanų normas, investuotojai akcijų indeksus pakėlė į naujas visų laikų aukštumas.
Komentarai
KOMENTARAS
Rizikos ir galimybės investuotojams 2025-aisiais
Besibaigiantys metai rinkoms buvo puikūs – mažėjo palūkanos, atsistatė obligacijų kainos, o akcijų kainos pagrindinėse pasaulio rinkose pasiekė naujas aukštumas. Lūkesčiai dėl ateinančių metų šiuo metu taip pat itin optimistiniai. Laukiama tolesnio spartaus JAV ekonomikos augimo, ir tolesnės stagnacijos Europoje ir Azijoje. Investuotojų rizikos apetitas žengiant į 2025 m. itin aukštas, tačiau keli rizikos veiksniai gali greitai pakeisti situaciją.
ŽYMA
INVESTAVIMAS