Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gegužės 10 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Ar švietimas naudingas valstybei, arba kaip žinios augina ryklius?
Ir vėl apie tą patį... apie švietimą. Pastaruoju metu vengiau apie tai rašyti, bet patirtis sudalyvavus verslo laidoje ir viešumoje prasidėjusi diskusija dėl EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) paskelbto tyrimo „Ar suaugusieji turi įgūdžių, reikalingų klestėti besikeičiančiame pasaulyje?“ rezultatus, vėl grąžina prie tos pačios temos.
Komentarai
KOMENTARAS
Kodėl turime tiek skirtingų nuomonių apie II pensijų pakopą?
Privalomai įtraukti ar palikti laisvę rinktis? Atiduoti viską, ką sukaupėme, ar tik dalį? Mokėti anuitetus? Leisti prisidėti valstybei ir darbdaviams? Savo poziciją šiais klausimais turi bene visi – nuo politikų ir ekonomistų iki verslininkų bei kiekvieno iš mūsų, nesvarbu, kaupiame ar ne II pensijų pakopoje. Kodėl tiek daug skirtingų nuomonių ir požiūrių? Kartais atrodo, kad net diskusijos apie augančias maisto kainas nesulaukia tiek dėmesio. Ar mūsų ateities finansai mums išties rūpi labiau nei šiandieninės maisto kainos?
Komentarai
KOMENTARAS
Norite uždirbti daugiau? Investuokime į švietimą!
Metų pradžia prasidėjo džiugiais pranešimais apie tai, kad dar niekada taip gerai negyvenome – augome sparčiau nei likusi Europa, aplenkėme net jos senbuves. Vien startuolių vertė per pastaruosius penkerius metus, „Dealroom“ duomenimis, išaugo 6,8 kartų – tai yra geriausias rezultatas Vidurio ir Rytų Europoje. Ir nors šiandien rezultatai džiugina, kaip išlaikysime tokį augimo spurtą? Norime išlaikyti augimą ir uždirbti daugiau? Investuokime į švietimą, o dar konkrečiau – į pradinį ugdymą.
Komentarai
KOMENTARAS
Ko iš 2025 metų gali tikėtis Lietuvos vežėjai?
Svarų indėlį į šalies ekonomiką įnešantis krovinių pervežimo ir logistikos sektorius patiria stiprią Europos Sąjungoje vyraujančių ekonomikos tendencijų įtaką. Mažmeninės prekybos atsigavimo tempas, pramonės lūkesčiai ir gamybos pokyčiai tiesiogiai veikia tarptautinių pervežimo paslaugų paklausą. Žvelgiant į 2025 metus, akivaizdu, jog ilgalaikiai iššūkiai tęsiasi ir beldžiasi nauji.
Komentarai
KOMENTARAS
Nauji metai elektros kainų pokyčių neatnešė, bet atsipalaiduoti dar neturėtume
Nors metai – nauji, tačiau situacija Baltijos šalių didmeninėse elektros rinkose išliko tokia pat kaip ir pernai. Lyginant su gruodžiu, sausį elektros kainos mažėjo vos 0,35 proc. ir nusistovėjo ties 10,81 ct/kWh žyma. Jei žiema nepateiks staigmenų, labai tikėtina, kad panaši tendencija tęsis ir artimiausiu metu. Pažvelkime detaliau, kuo Baltijos šalių elektros rinkos gyveno šių metų pradžioje.
Komentarai
KOMENTARAS
Optimizmui rinkose – dvigubas kinų DI startuolio ir D. Trumpo muitų smūgis
Investuotojus šiomis dienomis privertė sunerimti dvi žinios – kinų DI startuolio pasiekimai ir D. Trumpo realybe virstantys pažadai dėl muitų pagrindinėms prekybos partnerėms. Pirmoji žinia gerokai apmalšino investuotojų entuziazmą dėl JAV technologijų milžinių perspektyvų, o antrosios atgarsiai jau spėjo nuvilnyti per visą pasaulį paveikdami įvairių rinko akcijų kainas. Tarp labiausiai nukentėjusių atsidūrė automobilių gamintojų akcijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Prekybos karai prasideda: kaip tai paveiks pasaulio, Europos ir Lietuvos ekonomiką?
JAV prezidentas D. Trumpas pradėjo pildyti savo rinkiminius protekcionistinius pažadus ir, nusižengdamas tarptautinės prekybos teisei, šeštadienį pasirašė įsaką įvesti pirmuosius papildomus muitus pirmosioms JAV prekybos partnerėms, su kuriomis JAV turi reikšmingus tarptautinės prekybos disbalansus.
Komentarai
KOMENTARAS
Kiekvienas moksleivis – verslininkas. Kodėl to linkėčiau Lietuvai?
Lietuvos startuolių ekosistema pastaraisiais metais demonstruoja įspūdingą augimą, išsiskirdama inovatyviu požiūriu, lankstumu ir kūrybiškumu. Vis dėlto, siekiant užtikrinti ilgalaikį šio sektoriaus augimą, būtina imtis strateginių pokyčių, tarp kurių svarbus vaidmuo tenka švietimui. Startuolių vizija – mokykla, kurioje vaikai nuo pradinių klasių būtų mokomi verslumo principų, kad ilgainiui galėtų kurti konkurencingą Lietuvos ekonomiką.
Komentarai
KOMENTARAS
Muitais trikdoma pasaulinė prekyba ir poveikis Lietuvai
Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas, jau kurį laiką kalbėjęs apie papildomus muitus ne vienai pasaulio ekonomikai ir save vadinęs „muitų“ žmogumi, nedelsdamas ėmėsi realių veiksmų. Savaitgalį, praėjus mažiau nei dviem savaitėms nuo oficialios prezidento inauguracijos, JAV vadovas paskelbė pradėsiantis įgyvendinti šią viziją, kuri, anot jo, JAV turėtų atvesti į „aukso amžių“. Klausimas, koks amžius laukia pagrindinių jos prekybos partnerių?
Komentarai
KOMENTARAS
Penkios finansinės tiesos, kuriomis šiais metais nesivadovausite
Po truputį įsibėgėja dar vieni metai, kurie atneša naujas galimybes neįgyvendinti geresnės finansinės sveikatos pažadų sau. Nuo kasdienio pajamų ir išlaidų disbalanso, iki ilgalaikio finansinio saugumo priemonių trūkumo – „Swedbank“ duomenys rodo, kad maždaug kas antras klientas turi finansinės sveikatos iššūkių. Aptarkime penkias auksines finansines taisykles, kurios yra amžinos, kaip ir vengimas jomis vadovautis.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ekonomika metus pabaigė aukšta nata
Nepaisant priešpriešinių geopolitinių ir ekonominių vėjų, Lietuvos ekonomikos augimo tempas pernai pranoko lūkesčius, kuriais dalinomės metų pradžioje. Ekonomikos atsparumu ir
Komentarai
KOMENTARAS
Atsijungiame nuo BRELL: kaip tai paveiks elektros kainas Lietuvoje?
Vasarį Lietuvos, kaip ir likusių Baltijos šalių, laukia istorinis įvykis – bus atsijungta nuo sovietinio energetinio žiedo, jungiančio Baltarusiją, Rusiją,
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip pasauliniai iššūkiai formuoja mūsų pasirinkimus? 2025 m. vartotojų tendencijos
Šiandien vartotojai susiduria su daugybe iššūkių, kurie ne tik keičia jų gyvenimo būdą, bet ir formuoja naujas tendencijas. Pasaulinė pandemija, klimato kaita, politinis nestabilumas ir finansiniai suvaržymai skatina mus permąstyti savo prioritetus ir vertybes, dėl ko su laiku tampame skeptiškesni, dažnai įjungiame perdėtą ribojimo-kontrolės režimą. Šiame kontekste žmonės vis dažniau renkasi investuoti į tai, kas svarbiausia – sveikatą, psichinę ir emocinę gerovę bei vis labiau vertina prekių ženklus, į kasdienį gyvenimą įnešančius laimės ir atsipalaidavimo akimirkų.
Komentarai
KOMENTARAS
Kas apmokės sąskaitą už ES „kredito kortelę“?
2024-ųjų viduryje pasirodė buvusio Europos Centrinio Banko vadovo ir Italijos premjero Mario Draghi ilgai rengta 400 puslapių ES konkurencingumo ataskaita. Ji atspindi niūrų Bendrijos ekonominį peizažą. Stagnaciją byloja vis didėjantis atsilikimas nuo pagrindinių konkurenčių Kinijos ir JAV. Itin neramina faktas, kad didžiausias atsilikimas matomas ateitį formuojančiame aukštųjų technologijų sektoriuje.
Komentarai
KOMENTARAS
Europa be Amerikos gali tapti realybe
Praėjus savaitei po antrosios Donaldo Trumpo prezidentavimo kadencijos pradžios, saugumo padėtis pasaulyje atrodo dar keblesnė. Ką tai reiškia Lietuvai ir Europos saugumui, dar neaišku, tačiau pirmieji ženklai nėra geri.
ŽYMA
KOMENTARAS